News and Events

2006 SWOSU Spring Graduation List

May 3, 2006

Approximately 461 students from Southwestern Oklahoma State University at Weatherford will complete requirements for either bachelor’s, master’s or doctoral degrees after the 2006 spring semester.

Convocation will be Saturday, May 13 at 10 a.m. at Milam Stadium on the Weatherford campus.

Students who will receive their degrees include:

ARKANSAS:

  • Fort Smith – Chansouphaphon Siharath, DOCTOR OF PHARMACY;
  • Russellville – Jessica Heflin, B.S. IN PSYCHOLOGY;
  • Winslow – Cody Zepeda, B.S. IN HEALTH SCIENCES.

ARIZONA:

  • Phoenix – Paul Adenuga, B.S. IN BIOLOGICAL SCIENCES. 

CALIFORNIA:

  • Corona – Cory Campbell, B.B.A. IN MANAGEMENT.     

FLORIDA:

  • Crestview – Leroy Kirkpatrick Jr., BACHELOR OF SOCIAL WORK.

KANSAS:

  • Goddard – Katy Herndon, DOCTOR OF PHARMACY.

MISSOURI:

  • Adrian – Steven Smith, B.S. IN PARKS AND RECREATION;
  • Eldridge – Erin Bagwell, B.S. IN NURSING;
  • Mount Vernon – Brandon Barker, DOCTOR OF PHARMACY.

NEBRASKA:

  • Johnson – Judd Remmers, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION.

NEW JERSEY:

  • South Plainfiel – Ugonna Nnanna, B.B.A. IN ACCOUNTING.

OKLAHOMA:

  • Ada – Stephanie Taylor, DOCTOR OF PHARMACY;
  • Altus – Stacy Barnes, B.S. IN HEALTH SCIENCES; Amaris Bautista, B.A. IN COMMUNICATION ARTS; Jo-Anna Blankenship, B.S. IN NURSING; Donald Braxton, B.S. IN ENGINEERING TECHNOLOGY; Brandi Crosnoe, B.S. IN HEALTH SCIENCES; Leah Crosnoe, B.B.A. IN ACCOUNTING; Robin Garmon, DOCTOR OF PHARMACY; Cheryl Maxfield, B.S. IN BIOLOGICAL SCIENCES; Kelly Nash,  B.B.A. IN MANAGEMENT; Jillien Niles, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION; Juan Ortiz, B.B.A. IN MARKETING; Christopher Roland, BACHELOR OF MUSIC PERFORMANCE (ORCHESTRA); Kenneth Simmons II, B.A. IN ENGLISH; Weston Winters, B.S. IN HEALTH, PE, AND RECREATION EDUCATION;
  • Alva – Brenda Rebarchik, M.B.A. IN BUSINESS ADMINISTRATION;
  • Amorita – Callie Pray, DOCTOR OF PHARMACY; 
  • Anadarko - William Harris Jr., M.ED. IN NON CERTIFICATION COMMUNITY COUNSELING; Dallas Nimsey, DOCTOR OF PHARMACY; Kristy Nye, B.S. IN ATHLETIC TRAINING;
  • Arapaho – DeAnn Beauchamp, M.B.A. IN BUSINESS ADMINISTRATION; Cory Pruitt, B.A. IN HISTORY;
  • Ardmore – Kristina Boswell, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION;
  • Arnett –Amber Coker, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION;
  • Bartlesville – Danielle Van, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION;
  • Beaver – Natasha Malone, B.S. IN NURSING;            
  • Bethany – Joey Keefer, M.ED. IN NON CERTIFICATION COMMUNITY COUNSELING;
  • Binger – Jauna Beam, B.A. IN  ENGLISH EDUCATION;
  • Bixby – Scott Price; B.S. IN BIOLOGICAL SCIENCES;
  • Blackwell – Allyson Helm, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION; Buck King, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION;
  • Blair – Stephanie Fixico, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION;
  • Blanchard – Natasha Chapman, B.S. IN HEALTH SCIENCES; Mary Dowds, B.S. IN PSYCHOLOGY; Christina McClane, B.A. IN ENGLISH; Jamie Miller, DOCTOR OF PHARMACY;
  • Boise City – Sherri Hitchings, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION;
  • Broken Bow – Sarah Silk, B.A. IN ENGLISH;
  • Burns Flat – Minnie Bookout, B.S. IN ATHLETIC TRAINING; Ricky Ellis, B.B.A. IN MANAGEMENT; Lacey Johnson, B.A. IN COMMUNICATION ARTS; Christy Self,  M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION; William Tindell, M.ED. IN NON CERTIFICATION ENGLISH;
  • Calumet – Myra Rowell, BACHELOR OF SOCIAL WORK;
  • Canton – Sarah Robinson, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION; William Schiska, B.A. IN INTERDISCIPLINARY STUDIES;
  • Canute – William Kamphaus, B.B.A. IN FINANCE; Zachary Kamphaus, B.B.A. IN FINANCE; Kelsi Knauf, B.A. IN COMMUNICATION ARTS; Paul Schones, B.S. IN INDUSTRIAL TECHNOLOGY; Hope Snowder, B.B.A. IN  MANAGEMENT;
  • Carnegie – Ashley Bilyeu,  B.A. IN POLITICAL SCIENCE; Debra Heddlesten, M.ED. IN NON CERTIFICATION COMMUNITY COUNSELING; Jamie Hollingsworth, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION; Jerod Shaw, B.A. IN POLITICAL SCIENCE;
  • Chester – Tisha Clark, B.B.A. IN MARKETING; Colt Clinesmith, B.B.A. IN MARKETING;
  • Cheyenne – Brenda Whitley, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION;
  • Chickasha – Melanie Claborn, DOCTOR OF PHARMACY; Lori McNair, B.A. IN HISTORY; Tressia Meeks, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION; Jarred Pettijohn, B.S. IN COMPUTER SCIENCE-INFO;
  • Cleo Springs – John Fitzsimmons, B.B.A. IN FINANCE AND B.B.A. ACCOUNTING;
  • Clinton – Paige Adams, B.S. IN ENGINEERING TECHNOLOGY; Michelle Brown, BACHELOR OF SOCIAL WORK; Angela Caler, M.ED. IN SCHOOL COUNSELING M.E.; James Carver, M.ED. IN NON CERTIFICATION MATHEMATICS; Kari Catlett, M.B.A. INBUSINESS ADMINISTRATION; Elissa Clayton, B.S. IN HEALTH SCIENCES; Shasta Davis, BACHELOR OF SOCIAL WORK; Emberly Flaming, B.S. IN HEALTH CARE ADMINISTRATION; Eugene Jefferson, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION; Ashley Kelley, B.A. IN COMMUNICATION ARTS; Jeffery King, B.S. IN HEALTH, PE, AND RECREATION EDUCATION; Sylvia Lee, B.S. IN PSYCHOLOGY; Chad Lyon, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION; Kasey Nickel, B.A. IN ENGLISH EDUCATION; Kelly Pauling, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION; Brooke Poeling, B.A. IN INTERDISCIPLINARY STUDIES; Jayericia Rawls, M.ED. NON CERTIFICATION EARLY CHILDHOOD EDUCATION; Amber Ruiz, B.S. IN NURSING; Carrie Shackelford, B.B.A. IN MARKETING; Skye Sikes, M.B.A. IN BUSINESS ADMINISTRATION; Sean Staggs, B.A. IN CRIMINAL JUSTICE; Jordan Stewart, B.S. IN INDUSTRIAL TECHNOLOGY; Jacqueline Thunderbull, B.S. IN PSYCHOLOGY; Leslie Williams, B.S. IN PSYCHOLOGY;
  • Colony – Trent Flaming, B.S. IN HEALTH SCIENCES; Michele McLemore, B.S. IN NURSING; Julie Weichel, B.B.A. IN MANAGEMENT;
  • Cookson – Brian Nye, B.S. IN ATHLETIC TRAINING;
  • Cordell – Bryan Burch, B.A. IN CRIMINAL JUSTICE; Cricket Cook, B.S. IN NURSING; Farren Evetts, B.S. IN NURSING; Candice Johnson, B.S. IN HEALTH CARE ADMINISTRATION; Jarod Lundy, B.B.A. IN MANAGEMENT; Michael Moore, B.S. IN PARKS AND RECREATION;
  • Covington – Matthew Bolz, B.S. IN NATURAL SCIENCES  EDUCATION;
  • Custer City – Amanda Powers, B.S. IN HEALTH INFORMATION MANAGEMENT;
  • Del City – Tiffany Davis, B.S. IN NURSING;
  • Devol – Christopher Kromer,  B.S. IN ATHLETIC TRAINING;
  • Duke – Casey Wilson, B.S. IN PSYCHOLOGY;
  • Durant – Caleb Fairchild, DOCTOR OF PHARMACY; Charles Hearon, DOCTOR OF PHARMACY;
  • Eakly – Landon Scales, B.S. IN PARKS AND RECREATION;
  • Edmond – Robert Denison, M.ED. IN NON CERTIFICATION EDUCATIONAL ADMINISTRATION; Colby Dirickson, DOCTOR OF PHARMACY; Helen Lynch, B.S. IN NURSING;
  • El Reno – Dusty Allen, DOCTOR OF PHARMACY; Jeniece Chadwell, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION; Audrey Davidson, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION; Jamie Eaton, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION; Meara Eaton, BACHELOR OF SOCIAL WORK; Laura Griesel, B.B.A. IN MANAGEMENT; Sheryl Keck, M.ED. IN  EDUCATIONAL ADMINISTRATION; Shirleen Mackety, B.S. IN HEALTH CARE ADMINISTRATION; Jennifer Robbins, B.S. IN BIOLOGICAL SCIENCES; Cornell Sankey, B.B.A IN FINANCE; Kara Todd, M.ED. IN SCHOOL COUNSELING; Wanda Whiteman, B.A. IN INTERDISCIPLINARY STUDIES; Yolanda Woods, BACHELOR OF SOCIAL WORK;
  • Elk City – Kristal Bawden, B.S. IN SPECIAL EDUCATION; Rebecca Booth, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION; Sonya Carlson, DOCTOR OF PHARMACY; Cheryl DeRamus, B.S. IN HEALTH INFORMATION MANAGEMENT; Julie Fite, B.A. IN COMMUNICATION ARTS; Jace Foreman, B.S. IN RECREATION LEADERSHIP; Ranson Gearreald, B.S. IN HEALTH, PE, AND RECREATION EDUCATION; Melissa Jackson, BACHELOR OF SOCIAL WORK; Randi Landreth, B.B.A IN MARKETING; Allison Litterell, B.B.A IN MARKETING; Alison Low, B.S. IN HEALTH INFORMATION MANAGEMENT; Richard Moran, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION; Terri Ogles, B.S. IN COMPUTER SCIENCE-INFO; Natasha Potter, B.S. IN HEALTH SCIENCES; Mary Rhynerson, B.S. IN HEALTH SCIENCES; Kishia Sharp, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION; Mechelle Smith, B.A. IN COMMUNICATION ARTS; James Thomas B.S. IN PARKS AND RECREATION; Amanda Yow-Shepherd, DOCTOR OF PHARMACY;
  • Enid – Bethanie Bentz, B.S. IN PARKS AND RECREATION; Chelsea Dunn, BACHELOR OF MUSIC MUSIC THERAPY-VOCAL/K; Julie Goins, M.ED. IN NON CERTIFICATION PARKS & RECREATION; Dustin Johnson, B.S. IN HEALTH SCIENCES; Jeremy Sexton, B.A. IN CHEMISTRY;
  • Erick – Sharla Sharp, M.ED. IN SCHOOL PSYCHOMETRIST ; Cheryl Smith, B.S. IN NURSING;
  • Eufaula – Amanda Burns, DOCTOR OF PHARMACY; Christopher Burns, B.S. IN HEALTH, PE, AND RECREATION EDUCATION;
  • Fairfax – Linda Mashburn, M.ED. IN  EDUCATIONAL ADMINISTRATION; Joseph Turner, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION;
  • Fairview – Randi Boyer, BACHELOR OF SOCIAL WORK; Kristin Case, B.S. IN HEALTH SCIENCES; Blake Stocking, B.S. IN PARKS AND RECREATION; Richard Watkins, B.S. IN HEALTH SCIENCES;
  • Fay – Mary Dobrinski, B.S. IN NURSING;
  • Fletcher – Colby Ryder, B.A. IN CHEMISTRY;
  • Foss –Sarah Goeringer, DOCTOR OF PHARMACY;
  • Frederick – Candace Thomas, B.S. IN COMPUTER SCIENCE-INFO;
  • Gage – Grace Schickedanz, B.B.A. IN MANAGEMENT;
  • Guthrie – Nancy Marquardt, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION;
  • Hammon – Loralee Carter, B.S. IN HEALTH INFORMATION MANAGEMN; Connie Dirickson, B.B.A IN FINANCE;
  • Hinton – Sarah Harp, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION; Samantha Mitchell, BACHELOR OF SOCIAL WORK;
  • Hitchcock – Jeremy Wilczek, B.S. IN ENGINEERING TECHNOLOGY;
  • Hobart – Brent Morgan, B.B.A IN MANAGEMENT; Holly Pankhurst, B.B.A. IN FINANCE; Lana Yount, M.B.A. IN BUSINESS ADMINISTRATION;
  • Hollis – Leah Churchwell, B.B.A IN MARKETING; Danya Mills, B.B.A IN ACCOUNTING;
  • Hooker – Jessica Mouser, B.S. IN PARKS AND RECREATION;
  • Hydro – Angela Bailey, B.S. IN NURSING; Tiffany Booth, B.B.A. IN MARKETING; Brooke Bright, BACHELOR OF SOCIAL WORK AND B.S. IN PSYCHOLOGY; Randall Brisco, B.S. IN PSYCHOLOGY; Heather Burr, B.S. IN NURSING; Clayton Juhl, B.B.A IN ACCOUNTING; Colby Lindamood, B.S. IN INDUSTRIAL TECHNOLOGY; Robin London, M.ED. IN ART; Cindy Severn, BACHELOR OF SOCIAL WORK; Dennis Austin Ward, B.S. IN NURSING; Alexander Wilson, B.S. IN ENGINEERING TECHNOLOGY;
  • Kingfisher –Kori Davis, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION; Adrian Gomez, BACHELOR OF MUSIC EDUCATION-INSTRUMENTAL;
  • Krebs – Christopher Duff, DOCTOR OF PHARMACY;
  • Laverne – Kyndra Allen, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION; Tim Allen, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION; Jeremy Bockelman, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION; Josh Snider, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION;
  • Lawton – Katie Franklin, M.ED. IN NON CERTIFICATION SCHOOL COUNSELING; Cheyenne Turman, DOCTOR OF PHARMACY;
  • Leedey – Ryan Ommen, B.S. IN PARKS AND RECREATION; Braden Potter, B.S. IN INDUSTRIAL TECHNOLOGY;
  • Lexington – Tonya Shea, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION;
  • Lookeba – Kristin Hutcherson, B.A. IN POLITICAL SCIENCE AND B.A. IN SOCIAL SCIENCES EDUCATION; Holly Johnston, B.A. IN INTERDISCIPLINARY STUDIES; Jennifer Mogg, B.S. IN HEALTH SCIENCES; Sara Taylor, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION;
  • Mangum – Sarah Hamilton, B.S IN ELEMENTARY EDUCATION; Whitney Snow, B.B.A. IN MANAGEMENT;
  • Marlow – Brandon Berry, B.A. IN COMMUNICATION ARTS;
  • McLoud – Larissa Mainers,  B.S. IN PSYCHOLOGY; Matthew Mears, B.S. IN PSYCHOLOGY;
  • Midwest City – Rachel Enfield, B.S. IN HEALTH INFORMATION MANAGEMENT AND B.S. IN HEALTH CARE ADMINISTRATION;
  • Minco – Ty Anderson, B.B.A. IN  FINANCE; Lance Gill, B.A. IN CHEMISTRY;
  • Mooreland – Tanner Dewald, B.B.A. IN FINANCE;
  • Morrison – Grant Williams, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION;
  • Mountain Park – Jaclyn Patterson, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION; Leslie Perry, B.S. IN  ELEMENTARY EDUCATION;
  • Mountain View –Amanda  James, B.A. IN ENGLISH; Laban Lack, B.S. IN HEALTH SCIENCES; James Webb Jr., B.A. IN HISTORY;
  • Muskogee – Joseph Flusche III, B.S. IN HEALTH SCIENCES;
  • Mustang – Robert Bybee, B.B.A. IN MANAGEMENT; Aaron Gray, M.ED. IN NON CERTIFICATION PARKS & RECREATION; Miranda Nowlin, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION; Brian Paisley, B.B.A. IN MANAGEMENT; Leia Sisemore, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION;
  • Nashoba – Lauren Helmke, B.A. IN COMMUNICATION ARTS;
  • Newalla –Amanda Sites, DOCTOR OF PHARMACY;
  • Norman – Anne Allen, B.A. IN POLITICAL SCIENCE; Elise Whitson, B.S. IN BIOLOGICAL SCIENCES;
  • Okarche – Joseph Davison, B.B.A. IN GENERAL BUSINESS;
  • Okeene – Susan Bedwell, B.S. IN NURSING; Carissa Patzkowsky, B.B.A. IN MANAGEMENT;      
  • Oklahoma City – Alberta Amoah, B.S. IN NURSING; Jacob Bible, B.S. IN SPECIAL EDUCATION; Chad Broughton, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION; Lauren Brown, B.S. IN NURSING; Aaron Fisher, B.A. IN COMMUNICATION ARTS; Brandon Guptill, M.ED. IN NON CERTIFICATION SPORTS MANAGEMENT; Michael Hart, B.B.A. IN MARKETING; Lindsey Jackson, DOCTOR OF PHARMACY; Heather James, B.S. IN HEALTH SCIENCES; Christopher Jensen, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION; Chad Kincer, B.A. IN COMMUNICATION ARTS; William Masopust, B.S. IN ENGINEERING TECHNOLOGY; Michelle Omari, DOCTOR OF PHARMACY; Bryan Poole, B.S. IN HEALTH, PE, AND RECREATION EDUCATION; Rebecca Vanover, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION; Brandi Ward, B.B.A. IN MANAGEMENT;
  • Omega –Janet Marks, B.S. IN    ELEMENTARY EDUCATION;
  • Pawhuska – John Ferguson,  B.B.A. IN FINANCE;
  • Pawnee – Stacy Womack, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION;
  • Perry – Michael Houska, BACHELOR OF FINE ARTS IN GRAPHIC DESIGN; Derek Scheihing, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION;
  • Piedmont –Amanda Sampley, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION;
  • Ponca City – Ryan Burkett, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION; Loyd Steidley, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION; Emily Tackett, B.S. IN HEALTH SCIENCES; Pamela Yost, BACHELOR OF MUSIC-ELECTIVE STUDIES;
  • Ralston – Teresa Bledsoe, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION; Jeffrey Nieman, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION;
  • Red Rock –Erron Kauk, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION; Tara Kauk, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION;
  • Rocky – Waco Diffendaffer, B.B.A. IN MARKETING; Jeannia Jackson, B.S. IN NURSING; Chad Tittle, B.A. IN COMMUNICATION ARTS;
  • Roland –Mark Tolton, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION;
  • Sayre –Garret Castleberry, B.A. IN COMMUNICATION ARTS; Victoria Dean, B.S. IN NURSING; Jay Manning, B.S. IN RECREATION LEADERSHIP; Kathleen Merilatt, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION; Krista Plummer, M.ED. IN NON CERTIFICATION SCHOOL COUNSELING; Steven Smith, B.S. IN PARKS AND RECREATION; Fernando Zamarripa, M.ED. IN NON CERTIFICATION EDUCATIONAL ADMINISTRATION;
  • Sentinel – Kenna Chennault, M.ED. IN NON CERTIFICATION COMMUNITY COUNSELING; Katrina Schollenbarger, B.S. IN PSYCHOLOGY; Autumn Tittle, B.A. IN ENGLISH;
  • Shattuck – Shana Cox, B.B.A. IN FINANCE; Shidler – Bryon Hammer, B.S. IN INDUSTRIAL TECHNOLOGY;
  • Sterling – Amanda Bradshaw, DOCTOR OF PHARMACY;
  • Stillwater – Chris Bilyeu, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION; Mahlet Dejene, B.S. IN NURSING; Gary Gardner, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION; Robert Rainwater II, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION;
  • Thomas – Gaileah Baldwin, B.S. IN SPECIAL EDUCATION; Mason McNeill, B.S. IN PARKS AND RECREATION; Elizabeth Saladin, B.S. IN BIOLOGICAL SCIENCES;
  • Tipton – Sunnye Cope, BACHELOR OF SOCIAL WORK; Justin Dysart, B.S. IN HEALTH SCIENCES;
  • Tishomingo – Kim Kingsbery, B.S. IN HEALTH INFORMATION MANAGEMENT;
  • Tulsa – Ashley Hausam, DOCTOR OF PHARMACY; Brian Mahar, B.S. IN BIOLOGICAL SCIENCES; David Michaels, DOCTOR OF PHARMACY;
  • Tupelo – Tammy Newman, BACHELOR OF SOCIAL WORK;
  • Turpin – Jon Scott,  B.B.A. IN GENERAL BUSINESS; Michel Werkmeister, B.S. IN RECREATION LEADERSHIP;
  • Wakita –Morgan Lee, B.S. IN NURSING;
  • Wanette – Richard Riggs, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION;
  • Watonga – Kylie Alexander, B.S. IN HEALTH SCIENCES; James Coleman, B.S. IN HEALTH, PE, AND RECREATION EDUCATION; Luke Hartfield, B.B.A IN MANAGEMENT; Jacquelyn Lucas, M.S. IN SCHOOL PSYCHOLOGY AND SCHOOL PSYCHOLOGY; Lindsey Morgan, B.S. IN  SPECIAL EDUCATION; Leigh Sawyer, M.S. IN SCHOOL PSYCHOLOGY AND SCHOOL PSYCHOLOGY;
  • Waurika – Rebecca Brown, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION; Bradley Logan, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION;
  • Weatherford – Kimberly Anderson, M.ED. IN NON CERTIFICATION COMMUNITY COUNSELING; Deana Barron-Burritt, M.ED. IN EARLY CHILDHOOD DEVELOPMENT; Christopher Bell, B.S. IN ENGINEERING TECHNOLOGY; Sarah Bergman, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION; Haley Berry, B.B.A. IN FINANCE; Garry Bull, B.S. IN BIOLOGICAL SCIENCES; Sherri Buller, B.S. IN  PSYCHOLOGY; Shala Campbell, B.B.A. IN MANAGEMENT; Barry Carder, B.S. IN NURSING; Adrina Carter, B.S. IN ATHLETIC TRAINING; Keith Chastain, DOCTOR OF PHARMACY; John (J.D.)    Cleek, M.B.A. IN BUSINESS ADMINISTRATION; Kristy Cooper, B.S. IN BIOLOGICAL SCIENCES; Audra Davis, B.B.A. IN MANAGEMENT; Julie Dawson, B.S. IN PARKS AND RECREATION; Dustin Drake, B.S. IN PARKS AND RECREATION; Donna Drinnon, B.A. IN COMMUNICATION ARTS; Courtney Dunn, M.ED. IN NON CERTIFICATION ENGLISH; Shyla Fast, B.S. IN MATHEMATICS; Jason Floyd, B.B.A. IN MANAGEMENT; Roy Foust, B.S. IN NURSING; Mary Giblet, B.S. IN PSYCHOLOGY; Caitlin Hicks,  B.A. IN COMMUNICATION ARTS; Lynda Hills, B.S. IN PSYCHOLOGY; Patrick (Pat) Hixon, B.A. IN POLITICAL SCIENCE; Diana Isom, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION; Eric Johns, B.B.A IN FINANCE; Brenda Johnson, B.B.A. IN MANAGEMENT; Kyle Johnson, B.S. IN PARKS AND RECREATION; Brian Klepczyk, B.A. IN COMMUNICATION ARTS; Bobbi Koehn, BACHELOR OF SOCIAL WORK; Bettina Krym, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION; Lillian Lang, B.S. IN NURSING; Max Lanier, B.S. IN PSYCHOLOGY; Tiffaney Lightfoot, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION; Desmond Madden, B.S. IN INDUSTRIAL TECHNOLOGY; Mika Magill, M.ED. IN NON CERTIFICATION SOCIAL SCIENCES; Jennifer Maldonado, BACHELOR OF SOCIAL WORK; William Malloy, B.B.A. IN GENERAL BUSINESS; Danny Maples, B.A. IN CHEMISTRY; Carter McDonald, B.S. IN PARK LAW ENFORCEMENT; Michael McKinney, B.A. IN INTERDISCIPLINARY STUDIES; Colin Moran, DOCTOR OF PHARMACY; Andrew Nelson, B.S. IN BIOLOGICAL SCIENCES; Anna Nelson, B.S. IN BIOLOGICAL SCIENCES; Kara Oldenburg, B.S. IN NURSING; Amanda Ousley, B.B.A. IN MANAGEMENT; Jennifer  Overfield, B.S. IN SPECIAL EDUCATION; Joy Oxford, B.S. IN MATHEMATICS; Jacinda  Padgett, B.S. IN MATHEMATICS EDUCATION; Bradley Patterson, B.S. IN BIOLOGICAL SCIENCES; Patty Pena, DOCTOR OF PHARMACY; Robert Penner II, B.S. IN PARK LAW ENFORCEMENT; Mickey Phan, DOCTOR OF PHARMACY; Marsha Pigg, BACHELOR OF FINE ARTS GRAPHIC DESIGN; Joshua Pray, DOCTOR OF PHARMACY; Sheena Pritchett, B.A. IN POLITICAL SCIENCE; Crystie Quisenberry, B.B.A. IN MANAGEMENT; Russell  Radford, M.ED. IN  EDUCATIONAL ADMINISTRATION; Derek Ralph, DOCTOR OF PHARMACY; Wayne Ridenour, B.S. IN PSYCHOLOGY; Jamie Roper, B.S. IN NURSING; D'Ann Rose, M.S. IN SCHOOL PSYCHOLOGY; Krystal Sawatzky, B.S. IN MATHEMATICS; Savannah Schones, BACHELOR OF SOCIAL WORK; Rachel Selph, B.A. IN ENGLISH; Janet Seratte, DOCTOR OF PHARMACY; Samuel Seybold, B.S. IN HEALTH SCIENCES; Danielle   Shaw, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION; Jennifer Shrestha, B.S. ELEMENTARY EDUCATION; Morgan Sides, B.S. IN NURSING; Sheffield Southall, B.S. IN NURSING; Angela Stegall, B.S. IN NURSING; Anthony Stobbe, B.S. IN HEALTH SCIENCES; Laci Strickler, M.ED. IN SCHOOL COUNSELING; Makaylin Sweet, B.S. IN PSYCHOLOGY; Andrew Terrel, B.B.A. IN MANAGEMENT; Cheri Thomason, B.B.A. IN FINANCE; Vanessa Tillett, B.A. IN POLITICAL SCIENCE; Jeremy Townley, B.S. IN MATHEMATICS; Karen Trent, B.A. IN ENGLISH; Shantell Trobaugh, DOCTOR OF PHARMACY; Rusty Voight, B.S. IN BIOLOGICAL SCIENCES; Megan Walz, B.A. IN COMMUNICATION ARTS; Kymberli Ward, M.ED. IN NON CERTIFICATION ENGLISH; Wesley Warren, M.ED. IN NON CERTIFICATION PARKS & RECREATION MANAGEMENT; Betty Weitzel, BACHELOR OF SOCIAL WORK; Kayce   Weldon, B.A. IN POLITICAL SCIENCE; Christopher Whorton, B.B.A IN GENERAL BUSINESS; Amber Willingham, B.B.A. IN ACCOUNTING; Claudia Wright, B.S. IN HEALTH INFORMATION MANAGEMENT AND B.S. IN HEALTH CARE ADMINISTRATION;
  • Woodward –Nathan Broyles, B.B.A. IN ACCOUNTING;
  • Yukon – Jason Beal, B.B.A. IN ACCOUNTING; Dustin Bennett, B.S. IN  NATURAL SCIENCES  EDUCATION; Matthew Bird, DOCTOR OF PHARMACY; Joe Bradley, M.ED. IN NON CERTIFICATION HEALTH, PHYSICAL EDUCATION; Mark Brickmann, B.S. IN NURSING; Adam Duke, B.S. IN HEALTH SCIENCES; K. Matthew Hamilton, B.B.A. IN MANAGEMENT; April Hoehner, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION; Heather Hursh, B.S. IN NURSING; Kandice Jeske, DOCTOR OF PHARMACY; Nathan Kinney,  B.S. IN INDUSTRIAL TECHNOLOGY; James Kirk, DOCTOR OF PHARMACY; Weston Lorance, B.S. IN COMPUTER SCIENCE-COMP; Lauren McCurtain, B.S. IN BIOLOGICAL SCIENCES; Roberta Moore, B.A. IN INTERDISCIPLINARY STUDIES; Martin North, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION; Kimberly Robertson, B.S. IN HEALTH SCIENCES; Caleb Shoaf, B.S. IN PSYCHOLOGY; Stacy Simon, B.S. IN HEALTH CARE ADMINISTRATION; Marshall Taylor, B.S. IN PARKS AND RECREATION; Richard Thompson, B.S. IN HEALTH SCIENCES; Donna Whetstone, B.S. IN SPECIAL EDUCATION.

TEXAS:

  • Allen – Christopher Chaddick, B.S. IN TECHNOLOGY EDUCATION;
  • Arlington – Cynthia Ellis, DOCTOR OF PHARMACY; Jennifer Nguyen, B.S. IN HEALTH SCIENCES;
  • Baytown – Chrystala Corder, B.A. COMMUNICATION ARTS;
  • Burkburnett – Jacquelyn Dalke, B.S. IN NURSING;
  • Canadian – Kaleb Jones, B.B.A. IN ACCOUNTING;
  • Carrollton – Thao Vu, B.S. IN HEALTH SCIENCES;
  • Collinsville – Janet Pelzel, DOCTOR OF PHARMACY;
  • El Paso –Christina Hernandez, DOCTOR OF PHARMACY;
  • Flint –Brandon Asberry, B.B.A IN MARKETING;
  • Frisco – Erin Thompson, DOCTOR OF PHARMACY;
  • Gainesville – Anna Bayer, DOCTOR OF PHARMACY;
  • Iowa Park – Christopher Simmons, B.S. IN RECREATION LEADERSHIP; Larue – Lei Wylie, B.B.A. IN MANAGEMENT; Lyndsay Wylie, DOCTOR OF PHARMACY;
  • Levelland – Adrienne Lambert, DOCTOR OF PHARMACY;
  • Longview – Darren  White, M.ED. IN EDUCATIONAL ADMINISTRATION;
  • Pampa – Leslee Ammons, B.S. IN HEALTH SCIENCES; Jennifer Frogge', DOCTOR OF PHARMACY;
  • Plainview – Kelsey   Schumacher, B.S.IN NURSING;
  • Rowlett – Emily Newkirk, B.B.A. IN MANAGEMENT;
  • Sadler – Amy Deckard, DOCTOR OF PHARMACY;
  • Seminole – Courtney Hicks, DOCTOR OF PHARMACY;
  • Shamrock – Mykala Bennett, B.B.A. IN GENERAL BUSINESS; Calley Martinez, B.S. IN ELEMENTARY EDUCATION;
  • Sherman – Ronal Stas Jr., DOCTOR OF PHARMACY.

INTERNATIONAL:

  • Hong Kong – Mei Wai Lam, BACHELOR OF MUSIC THERAPY-VOCAL/K;
  • Lusaka – Lulu Ndhlovu, B.B.A. IN MANAGEMENT;
  • Nigeria – Folake Daramola, B.S. IN BIOLOGICAL SCIENCES;
  • Pakistan – Moin Khan, B.S. IN MATHEMATICS AND B.S. IN ENGINEERING PHYSICS;
  • West Indies – Ernest Dore,  B.B.A. IN FINANCE;
  • Zambia –Techaba Asombang, B.B.A. IN MANAGEMENT; Aashka Desa, B.S. IN PSYCHOLOGY; Chandni Desai, B.S. IN NURSING; Hirenkumar Patel, B.S. IN COMPUTER SCIENCE-COMP; Khushbu Patel, B.B.A. IN MANAGEMENT INFORMATION.

| 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 |