News and Events

SWOSU 2007 Spring Graduation List

April 26, 2007

Approximately 520 students from Southwestern Oklahoma State University at Weatherford will complete requirements for either bachelor’s, master’s or doctoral degrees after the 2007 spring semester.

Convocation will be Saturday, May 12 at 10 a.m. at Milam Stadium on the Weatherford campus.

Students who will receive their degrees include:

Arizona

  • PHOENIX—Tushar Bulsara, B.B.A. in Management.

California

  • CULVER CITY—Darron Lewis, B.S. in Parks And Recreation.

Colorado

  • LOUISVILLE—Joe Reynolds, B.S. in Recreation Leadership.

Illinois

  • MONMOUTH—Paul Gavin, B.S. in Parks And Recreation;
  • SPRINGFIELD—Melissa Braner, B.S. in Health Care Administration and B.S. Health Information Management.

Kansas

  • HUTCHINSON—Allison Krafels, B.S. in Nursing;
  • KINSLEY—Susan Bagby, Doctor of Pharmacy;
  • PENOKEE—Ashley Ellis, M.ED. Non Certification Sports Management.

Louisiana

  • COLUMBIA—Jason Jackson, M.ED. Non Certification Sports Management.

Maryland

  • BALTIMORE—Andrew Njenga, B.S. in Mathematics.

Michigan

  • GRAND RAPIDS—Heidi McManaman, B.S. in Elementary Education.

Missouri

  • LADDONIA—Vivian Fife, B.S. in Health, PE, and Recreation Education;
  • MOUNT VERNON—Shiloh Love, Doctor of Pharmacy;
  • SOUTHWEST CITY—Kayla Manning, Doctor of Pharmacy;

Oklahoma

  • ALTUS—Dustin Balderas, B.B.A. in Management; Elizabeth Beach, B.A. in Communication Arts; Ryan Davis, B.S. in Computer Science-Comp; Timothy Gaston, B.S. in Mathematics; Heather Guynes, Doctor of Pharmacy; Jessica Hayes, B.S. in Natural Sciences Education; Kathy James, M.ED. in School Counseling; Lauren Lee, B.S. in Special Education; Leah Logan, M.B.A. in Business Administration; Tiffany Roland, B.S. in Biological Sciences; Christina Sewell, B.S. in Elementary Education; Ronda Talsma, M.ED. in Educational Administration; Andrea Wallace, B.B. A. in Marketing;
  • ANADARKO—Stephania Gragg, Bachelor of Social Work;
  • APACHE—Jim Harvey, M.ED. in Educational Administration; Joshua Isom, B.S. in Nursing; Wyatt Mindemann, B.S. in Park Law Enforcement; Gala Powers, B.S. in Nursing; Tara Torres, B.S. in Health Sciences;
  • ARAPAHO—Rennie Belknap, B.S. in Parks and Recreation; Jerusha Fawver, B.S. in Special Education; Timothy Foley, M.ED. in Educational Administration; Lindsey Shepherd, Doctor of Pharmacy;
  • BARTLESVILLE—Sarah Divelbiss, Bachelor of Music Education-Instrumental;
  • BEAVER—Blane Smylie, B.S. in Parks and Recreation;
  • BEGGS—Mindy Smith, B.B.A. in General Business;
  • BETHANY—Lillie Patton, B.B.A. in Accounting; Jamie Tapp, Doctor of Pharmacy;
  • BINGER—Tyler Devaughan, B.S. in Biological Sciences; Makensy Smith, B.S. in Health, PE, and Recreation Education;
  • BIXBY—Justin Kirkpatrick, B.S. in Health Information Management; Jennifer Roberts, Doctor of Pharmacy;
  • BLACKWELL—Dee Cooper, M.ED. in Educational Administration;
  • BLAIR—Laura Altom, B.S. in Elementary Education; Renee Brown, B.S. in Health Sciences; Zebulon Burks, B.S. in Engineering Technology; Lauren Thompson, B.S. in Nursing;
  • BLANCHARD—Rhonda Townsend, M.ED. in School Psychometrist;
  • BOISE CITY—Jaclyn Tooley, B.S. in Health Sciences;
  • BROKEN ARROW—Pamela Landua, Doctor of Pharmacy; Cora Overstreet, Doctor of Pharmacy; Amy Snedeker, B.B.A. in Management; Alicia White, B.S. in Health Care Administration; Michelle Wilson, B.S. in Nursing;
  • BURNS FLAT—Emily Avera, B.A. in Political Science and B.A. in English; Sebastian Harris, B.S. in Chemistry; Kathryn Kuhn, Doctor of Pharmacy; Kiley Wilson, B.S. in Health Care Administration;
  • BUTLER—Billie Baker, B.S. in  Nursing; Matthew Baker, B.S. in Park Law Enforcement; Amanda Brewer, Doctor of Pharmacy; Carol Mapel, B.B.A. in Management; Mark Mapel, B.A. in Criminal Justice;
  • CACHE—Kathryn Ellis, M.ED. in Elementary Education;  Clayton Hollander, Doctor of Pharmacy; Lonnie Nunley, M.ED. in Educational Administration;
  • CANTON—Margaret Rempe, B.B.A. in Accounting;
  • CANUTE—Elizabeth Janning, B.S. in Special Education;
  • CARNEGIE—Kathy Delk, M.ED. in  Elementary Education;
  • CEMENT—Jennifer Ison, Doctor of Pharmacy;
  • CHANDLER—Devin Cross, M.ED. in Health, PE, and Recreation;
  • CHECOTAH—Jameka Warrior, B.S. in Medical Technology;
  • CHELSEA—Ida Hoffman, Doctor of Pharmacy;
  • CHESTER—Summer Evans, B.S. in Psychology;
  • CHEYENNE—Jaime Lippencott, B.S. in Elementary Education; Brenda Whitley, B.S. in Elementary Education;
  • CHICKASHA—Rewa Blackstar, M.ED. in Certification School Psychometry; Melissa Donley, M.B.A. in Business Administration; Jeremy Parr, Bachelor of Music Performance (Orchestra) and Bachelor of Music Education –Instrumental;
  • CLINTON—Jose Acosta, B.A. in History; Amy Aldrich, B.S. in Biological Sciences; Jacob Baccus, B.S. in Parks and Recreation; Joy Badillo, Bachelor of Fine Arts Graphic Design and B.A. in Art Education; Jonathan Berrong, B.A. in Communication Arts; Kelly Burnett, Bachelor of Social Work; Dena Francis, Bachelor of Social Work; Eddie Gonzales Jr., B.A. in Communication Arts; Melissa Hall, B.S. in Psychology; Kelli Harrelson, Bachelor of Social Work; Betty Hendrix, M.ED. in Non Certification Community Counseling; Norma Hinojosa, B.S. in Psychology; Keri Hoffman, B.S. in Mathematics Education; Andrew King, B.B.A. in Accounting; Teja Leonard, B.S. in Nursing; Nicholas McDonough, B.S. in Park Law Enforcement; Matthew Ousley, B.A. in Criminal Justice; Adrianne Roper, B.S. in Psychology and B.B.A. in Management; Matthew Ruyle, B.B.A. in Finance; Gabriela Torres, B.B.A. in Finance; Robin Tucker, B.S. in Health Sciences; Tina Wong B.B.A. in Accounting;
  • COLLINSVILLE—Jeffrey McCoy, Bachelor of Music Performance (Orchestra); Cory Smith, Doctor of Pharmacy; COLONY—Tess Hamons, B.A. in English;
  • CORDELL—Bobby Abernathy, B.S. in Health Sciences; Kristi Banks, B.S. in Elementary Education; Tyson Bryant, B.S. in Health Sciences; Emily Dewees, B.S. in Nursing; Genevieve Holman,Doctor of Pharmacy; Synovia Lemmings, M.ED. in Non Certification Community Counseling; Ashley Smith, B.S. in Elementary Education; Alan Stegall, Bachelor of Music Performance (Orchestra) and Bachelor of Music Education-Instrumental;
  • CORN—Riley Gossen, B.S. in Engineering Technology; Brandon Hinz, B.S. in Parks and Recreation; Ashley Kliewer, Bachelor of Social Work; Benjamin Snider, B.S. in Engineering Technology;
  • COWETA—Lacey Blankenship, Doctor of Pharmacy;
  • CUSHING—Troy Golemon, M.ED. in Educational Administration; Barry Patterson, M.ED. in Educational Administration; Weston Thompson, Doctor of Pharmacy; Rachel Wagnon. B.S. in Health Sciences; Cynthia Wayland, M.ED. in Educational Administration; Anthony Wood, M.ED. in Educational Administration;
  • CUSTER CITY—Whitney Littleton, B.S. in Health Sciences;
  • CYRIL—Travis Rucker, B.S. in Recreation Leadership;
  • DEL CITY—Sarah Gordon, B.S. in Biological Sciences; Mariah Neal, B.S. in Medical Technology;
  • DEVOL—Trudie Lenhardt, Doctor of Pharmacy and B.A. in Chemistry;
  • DEWAR—Amanda DeLana, Doctor of Pharmacy;
  • DILL CITY—Darlene Young, B.A. in Chemistry;
  • DUKE—Darlene Hoover, B.S. in Elementary Education;
  • DUNCAN—Rebecca Cathey, B.S. in Elementary Education; Casey Hall, B.S. in Engineering Technology; Caleb Reed, B.A. in History;
  • DURANT—Johnny Cartwright, B.S. in Engineering Technology; Sharla Davis, Doctor of Pharmacy;
  • EAKLY—Alba DeLeon, Bachelor of Fine Arts in Graphic Design;
  • EDMOND—Jennifer Mansour, Bachelor of Music Performance (Piano) and Bachelor of Music-Elective Studies; Sarah Stickney, B.S. in Nursing; Kimberly White, M.ED. Non Certification Community Counseling;
  • EL RENO—Hunter Boling, B.A. in Criminal Justice; Lorisa Brushwood, B.S. in Psychology; Leslie Harjo, Bachelor of Social Work; Anna Kroener, Doctor of Pharmacy; Jennifer McElfresh, B.S. in Elementary Education; Amanda Murdock, B.S. in Special Education; Melissa Sankey, M.ED. Non Certification Community Counseling;
  • ELK CITY—Eric Buckmaster, B.B.A. in Finance; Matthew Cannon, B.S. in Psychology; Jeremy Cantrell, M.ED. Non Certification Parks & Recreation Management; Timothy Chauncey, B.S. in Industrial Technology; Joni Chester, B.S. in Elementary Education; Julie Dawson, B.S. in Parks And Recreation; Dustin DeGarmo, B.A. in History Education; Devon Dupree, B.B.A. in Management; Tyler Harrison, B.B.A. in Finance; Dondi Ross, Bachelor of Social Work; Jeffery Wade, Doctor of Pharmacy; Sherry Williams, B.S. in Elementary Education; Jordan Williamson, B.S. in Recreation Leadership;
  • ENID—Mark Brady Jr., B.S. in Engineering Technology; Rachael Duke, Bachelor of Music Education-Instrumental; Andrea Fleig, B.A. in Communication Arts; Kerri Johnson, B.S. in Health Sciences; Ron Sunderland, M.ED. in Educational Administration; Brandi Wise, B.S. in Nursing;
  • ERICK—Chrystal Bryant, M.ED. in Educational Administration;
  • FAIRVIEW—Fred Penner, B.B.A. in Management; Elizabeth Redinger, B.S. in Elementary Education;
  • FORGAN—Mark Underwood, B.S. in Computer Science-Comp;
  • FORT COBB—Bridget Brownback, B.B.A. in Marketing; Matthew Tyson, B.B.A. in Marketing;
  • FOSS—Deadra Jarnagin, B.S. in Elementary Education; Samantha Snider, B.S. in Mathematics Education;
  • FREDERICK—Kimberly Cassidy, M.ED. in Educational Administration; Matthew Murray, B.S. in Parks and Recreation;
  • GAGE—Grace Schickedanz, M.B.A. in Business Administration;
  • GARBER—Brandon Hatton, B.S. in Nursing; Kourtney Kimmell, B.S. in Health Sciences;
  • GATE—Kenda Miller, M.ED. in Educational Administration;
  • GEARY—Nikole Fletcher, B.B.A. in Accounting; Kristy Kurtz, B.S. in Nursing; Jordan Rinehart, B.S. in Health, PE, and Recreation Education;
  • GORE—Travis Cockrell, B.S. in Health Sciences;
  • GOTEBO—Jeremy Prentice, B.A. in History;
  • GRACEMONT—Clifford Garrett, B.S. in Parks and Recreation;
  • GUYMON—Megan Eichman, B.S. in Elementary Education;
  • HAMMON—Jaye Brewster, B.S. in Park Law Enforcement; Kerri Elliott, B.S. in Biological Sciences; Rae Lovelace, B.S. in Special Education;
  • HINTON—Adrienne Brewster, B.S. in Elementary Education; Letha Darlin, Doctor of Pharmacy; Cody Legg, B.S. in Athletic Training; Darcie Scoon, B.B.A. in Management; Candace Whitebead, B.S. in Biological Sciences; Joann Worthley, B.S. in Elementary Education;
  • HOBART—Carson Guthrie, B.B.A. in Management; Kendra Hines, B.S. in Health Sciences; Austin Krieger, M.ED. in Educational Administration; Leslee Yount, B.A. in Communication Arts;
  • HOLLIS—Destiny Cummins, B.S. in Elementary Education; Travis Hibben, B.B.A. in General Business; Kadi Parker, B.S. in Elementary Education; Karla Shelby, M.ED. in Educational Administration;
  • HOOKER—Tessa Mussman, B.S. in Health Sciences; Luke Voth, B.A. History Education;
  • HYDRO—Robyn Antwine, B.S. in Elementary Education; Lauren Brooks, B.B.A. in Finance; Joseph Hardesty, B.A. in History Education; Kristen Lasley, B.S. in Elementary Education; Kayci North, B.S. in Health Sciences; Venessa Rogers, B.S. in Elementary Education;
  • ISABELLA—Randalyn Button, B.S. in Nursing; JAY—Jamie Tagg, B.S. in Health Sciences;
  • KINGFISHER—Gregory Brueggen, B.S. in Psychology; James Edelen, M.ED. in Educational Administration; Matthew Farrar, B.B.A. in Management; Brittany Friesen, B.S. in Nursing; Adrian Gomez, Bachelor of Music Education-Instrumental; Rhiannon Goodson, B.B.A. in Marketing; Adam Henderson, B.S. in Parks and Recreation; Lacey Kuehn, B.S. in Elementary Education; Trevor Wilczek, Doctor of Pharmacy;
  • LAVERNE—Miranda Newby, M.ED. in Educational Administration;
  • LAWTON—Sara Beadles, Bachelor of Social Work; Kevin Beckman, B.S. in Industrial Technology; Anna MacDonald Rivera, Bachelor of Music Education-Instrumental; Michael Marshall, Doctor of Pharmacy; Rachel Maysick, B.S. in Health Sciences; Amanda Mohler, B.A. in English; Eric Pennello, Bachelor of Music Performance (Orchestra) and Bachelor of Music Education-Instrumental; Shawn Ward, B.S. in Park Law Enforcement;
  • LEEDEY—Beau Emmons, B.S. in Health Sciences;
  • LOOKEBA—Heather Coffey, B.S. in Elementary Education; Zachary House, B.S. in Elementary Education; Erica Rodriguez, B.A. in Criminal Justice; Lori Schimmel, Doctor of Pharmacy;
  • MANGUM—Dava Carper, B.A. in Criminal Justice; Staci Garcia, M.ED. in School Counseling; Tara Zachary, B.S. in Elementary Education;
  • MANNFORD—Kyle Nunneley, B.S. in Parks and Recreation;
  • MARLAND—Casie Regnier, M.ED. in Educational Administration;
  • MARLOW—Brian George, B.B.A. in Management;
  • MIDWEST CITY—Brooke Honey, Doctor of Pharmacy;
  • MINCO—Ashly Mitchell, B.B.A. in Finance;
  • MOORE—Blake Bryan, Doctor of Pharmacy; Sami Nelson, B.B.A. in Finance; Nicole Nguyen, Doctor of Pharmacy; Audrey Woodruff, B.S. in Special Education;
  • MOORELAND—Devin Farrow, B.S. in Recreation Leadership;
  • MOUNTAIN PARK—Aaron Pendergraph, B.S. in Industrial Technology;
  • MOUNTAIN VIEW—Keisha Ash, B.S. in Elementary Education;
  • MUSKOGEE—Sarah Holcomb, B.S. in Parks and Recreation;
  • MUSTANG—Toby Blair, B.A. in History Education; Stephany Conway, B.S. in Elementary Education; Kassie LaFollette, B.S. in Nursing; Brandi Lerma, B.S. in Elementary Education; Dustin Wulff, B.A. in Interdisciplinary Studies;
  • MUTUAL—Timothy Hale, B.S. in Parks and Recreation;
  • NEWALLA—Craig Thompson, Doctor of Pharmacy;
  • NEWKIRK—Christine Wood, M.ED. in Educational Administration;
  • NINNEKAH—Joseph Day, B.A. in Interdisciplinary Studies;
  • NORMAN—Mikel Jones, B.A. in Communication Arts; Zachary Moody, B.S. in Biological Sciences; Stanley Nzuonkwelle, B.S. in Health Sciences; Douglas Wilson, Bachelor of Social Work;
  • OAKWOOD—Stephanie Wile, B.S. in Elementary Education;
  • OKARCHE—Kirstin Mueggenborg, B.S. in Nursing;
  • OKEENE—Tiffany Fisher, B.B.A. in Marketing; Devon Krause, Bachelor of Music Performance (Piano);
  • OKLAHOMA CITY—Amanda Adams, Doctor of Pharmacy; Vania Addo, Bachelor of Music Education-Vocal; Chelsea Blackmon, B.S. in Nursing; Floyd Brown, M.ED. in Educational Administration; Heather Busey, B.B.A. in Finance; Dennis Cave, Doctor of Pharmacy; Christi Christensen, B.S. in Nursing; Rubi Crouch, B.S. in Nursing; Lara Davis, B.S. in Special Education; Kenneth Holloway, B.S. in Health, PE, and Recreation Education; Danny Howard Jr., B.S. in Parks and Recreation; Daryl Hyde, B.A. in Communication Arts; Quynh-Nhu Lam, B.S. in Biological Sciences; Kristen Melton, Doctor of Pharmacy; Nicole Moody, B.S. in Nursing; Shawn Moore, B.S. in Parks and Recreation; Jason Munoz, B.S. in Parks and Recreation; Ronald Osborne Jr., B.A. in Criminal Justice; Apryl Owens, M.ED. Non Certification Social Sciences; Shannon Owens, B.S. in Nursing; Teena Pappy, B.S. in Elementary Education; Jamie Renfro, B.S. in Psychology; Chawna Roberson, B.S. in Psychology; Chanel Scheele, B.S. in Health Sciences; Kristy Schmidt, Doctor of Pharmacy; James Short, B.S. in Health Sciences; Trisha Tran, B.S. in Health Sciences; Dixie Wheeler, Doctor of Pharmacy;
  • OKMULGEE—Miranda Hancock, Bachelor of Social Work;
  • OVERBROOK—Erik Horton, B.S. in Parks and Recreation;
  • OWASSO—Mikyla Pace, Doctor of Pharmacy; Michael Zamor, B.S. in Psychology;
  • PERRY—Mark Cole, B.S. in Parks and Recreation; Edward Musshafen, Doctor of Pharmacy; Michael Sylvester; Doctor of Pharmacy;
  • PIEDMONT—Jessica Lehman, B.S. in Nursing; Amanda Percival, M.B.A. in Business Administration;
  • PONCA CITY—Cara Cusick, M.ED. Non Certification Community Counseling; Janice Finton, M.ED. in Educational Administration; Rebecca Krueger, M.ED. in Educational Administration;
  • POND CREEK—Melinda Smith, M.ED. in Educational Administration;
  • PURCELL—Chad Madden, B.S. in Industrial Technology;
  • RED ROCK—Alicia Petty, B.S. in Health Sciences;
  • REYDON—Chelsea Thomas, Bachelor of Fine Arts Graphic Design;
  • RINGWOOD—Haley Gauley, B.B.A. in Marketing;
  • SAND SPRINGS—Rachael Carman, Doctor of Pharmacy;
  • SAPULPA—Ashley McMunn, B.S. in Mathematics Education;
  • SAYRE—Abigail Burch, B.S. in Elementary Education; Shannon Fields, B.S. in Psychology; Kasandra Geraughty, B.S. in Elementary Education; Carla Manning, B.S. in Parks and Recreation; Bobby Martin, B.B.A. in General Business; Ronda Mendez, M.ED. in Educational Administration; Gunnar Poff, B.S. in Health, PE, and Recreation Education; Ryan Sanders, B.B.A. in Finance;
  • SEILING—Traci Hoffman, B.A. in Communication Arts;
  • SENTINEL—Angela Erickson, B.S. in Special Education; Clinton Gillham, B.S. in Health Sciences; Felicia Rogers, B.S. in Elementary Education; Jayne Rozell, B.S. in Nursing;
  • SHAWNEE—Allison Childers, B.S. in Nursing;
  • SNYDER—Ramona Noble, M.ED. Non Certification Community Counseling; Heath Roberts, B.S. in Industrial Technology;
  • SPENCER—Maurice Satterwhite, B.B.A. in Marketing;  
  • STILLWATER—Harley Justus III, M.ED. Educational Administration;
  • STILWELL—Judith Simmons, B.S. in Nursing;
  • SULPHUR—Lyndsey Hines, Bachelor of Music Performance-Vocal;
  • SWEETWATER—Kimberly Gracey, Bachelor of Social Work;
  • TALOGA—Destiny Farris, B.B.A. in Finance;Sara Riley, M.B.A. in Business Administration;
  • TECUMSEH—Emilie House, B.S. in Health Sciences;
  • TEMPLE—LeQuetta Bennett, B.S. in Nursing; Dawn Keller, B.S. in Special Education;
  • THOMAS—Misty Eschenbacher, B.A. in Art Education; Sheila Kimble, Bachelor of Social Work; Cody Parker, B.B.A. in Finance; Brandon Stutzman, B.S. in Elementary Education;
  • TIPTON—David Searcy, B.A. in Political Science;
  • TULSA—James Fotenopulos, Doctor of Pharmacy; Gregory Hughes, Doctor of Pharmacy; Glendon Jones, Doctor of Pharmacy; Minh Truong, Doctor of Pharmacy;
  • TUTTLE—Dustin Smith, B.A. in History;
  • VICI—Brandon Arnold, Doctor of Pharmacy; Rebecca Stephens, B.A. in English Education;
  • WASHINGTON—Colt Allison, B.S. in Health, PE, and Recreation Education;
  • WATONGA—Lori Acre, M.B.A. in Business Administration; Cindy Arnold, M.ED. Non Certification Natural Sciences; Zachary Dumas, B.A. in Communication Arts; Bryan Justice, B.A. in Communication Arts; Milan Roman Nose, B.A. in Interdisciplinary Studies;
  • WAURIKA—Connie Austin, B.S. in Nursing; Joe Masoner, M.ED. in Educational Administration;
  • WEATHERFORD—Michael Altland, B.S. in Parks and Recreation; Katie Avery, Bachelor of Social Work; William Barr, B.A. in Communication Arts; Devin Black, B.S. in Psychology; Nicholas Brennfoerder, B.A. in History; Cassandra Brockelman, Doctor of Pharmacy; Ruby Brown, B.S. in Health Sciences;Tonya Buckner, M.S. in School Psychology; Carrie Carney, B.A. in Communication Arts; Elizabeth Chaney, B.B.A. in Finance; Denise Chastain, B.S. in Elementary Education; David Chasteen, B.S. in Engineering Technology; Colette Cooper, Bachelor of Music Performance –Piano; Jason Crisp, B.A. in History Education; Cyle Crosnoe, B.S. in Parks And Recreation; David Davis, B.S. in Engineering Physics; Ryan Depew, B.A. in Interdisciplinary Studies; Joseph Donley, B.A. in History; Dustin Drake, M.ED.  Non Certification Sports Management; Donna Drinnon, B.A. in Communication Arts; Joshua Elder, B.B.A. in Accounting; Adrienne Frame, B.A. in Communication Arts; Linda Giacometti, B.A. in English; Rondalyn Green, B.S. in Natural Sciences Education; Zachary Grossman, B.A. in Communication Arts; Michael Hammons, B.S. in Biological Sciences; Tanner Hankins, B.A. in Political Science; Courtney Hansen, B.S. in Health Care Administration and B.S. in Health Information Management; Johnathan Hart, M.ED. Non Certification Sports Management; Cameron Henderson, B.S. in Health Sciences; Heather Holder, B.S. Health Information Management; LaShelle Humphreys, Bachelor of Social Work; Chase Hunsicker, M.B.A. in Business Administration; Steven Jeffrey, B.A. in Communication Arts; Michael Johnson, B.S. in Biological Sciences; Amy Jones, B.A. in Political Science; Tiffany Kilhoffer, B.B.A. in Marketing; Lindy Kromer, B.S. in Health Sciences; Michael Kubilis, Bachelor of Fine Arts Graphic Design; Joshua Larchick, B.S. in Park Law Enforcement; Nolan Lawless, B.S. in Psychology; Julianne Long, B.S. in Elementary Education; Randall Maples, B.S. in Chemistry; Dallas Matz, B.S. in Chemistry; Shalisa McCarter, B.S. in Psychology; James McClain II, B.S. in Chemistry; Carter McDonald, B.S. in Park Law Enforcement; Chelsea McDonald, B.A. in Political Science; Maghin Merrill, B.A. in Communication Arts; Lindy Miller, B.S. in Elementary Education; Bobbie Moran, B.S. in Health Sciences; Amanda Newman, B.S. in Elementary Education; Rex Outhier, B.S. in Recreation Leadership; Brian Overfield, Doctor of Pharmacy; Lori  Parker, M.B.A. in Business Administration; Jennifer Parks, B.A. in History Education; Crista Pollard, B.S. in Psychology; Clay Pope, M.B.A. in Business Administration; Misha Prichard, B.S. in Engineering Technology; Sara Puett, B.A. in Social Sciences Education; Jason Pye, B.A. in History;  Terri Quinn, B.S. in Health Sciences; Angela Raines, B.S. in Health Sciences; Jennifer Reese, M.ED. Non Certification Social Sciences; Jonathan Reese, M.B.A. in Business Administration; Brandi Roper, B.S. in Health Care Administration; Trudy Schones. B.B.A. in Accounting; Maresa Sehon, B.A. in Interdisciplinary Studies; Maria Settles, Bachelor of Social Work; Melissa Settles, B.B.A. in Management; Gregory Smith, B.S. in Park Law Enforcement; Ronnie Smith, B.B.A. in Accounting; Alison Sterba, B.A. in English Education; Holly Stutzman, B.S. in Elementary Education; Kimberly Sumner, B.S. in Elementary Education; Marilyn Thigpen, M.ED. Non Certification Community Counseling; James Tull, B.S. in Industrial Technology; Heidi Villines, Doctor of Pharmacy; Betty Watson, Bachelor of Social Work; Peggy Wehba, B.S. in Health Sciences; Courtney Whitehead, B.S. in Parks and Recreation; Carol Whiteskunk, B.A. in Interdisciplinary Studies; Barry Wilkins, B.A. in Social Sciences Education; Mark Williams, M.ED. Non Certification Mathematics; Annette Wojciechowsky, Bachelor of Music Education-Instrumental; Stephanie Woloszyn, Bachelor of Fine Arts Graphic Design; Roger Wood, B.S. in Parks and Recreation; Shacy Woods, B.S. in Elementary Education;
  • WEBBERS FALLS—Caleb Swearingen, B.S. in Engineering Technology;
  • WELLSTON—Jeremiah Hicks, B.B.A. in Accounting; WILBURTON—Manish Patel, Doctor of Pharmacy;
  • WOODWARD—Nathan Broyles, M.B.A. in Business Administration; Timothy Martin, Bachelor of Music Education-Instrumental; Stephanie Pugh, B.S. in Health Information Management; Jed Shaw, Bachelor of Fine Arts Graphic Design; Kate Trego, B.S. in Health Information Management;
  • WYNNEWOOD—Taylor Winters, M.ED. Non Certification Parks & Recreation Management;
  • YUKON—Jason Beaver, M.ED. in Educational Administration; Stephanie Boss, M.ED. in Educational Administration; Jared Enright, B.S. in Engineering Technology; Britney Gambill, B.S. in Elementary Education; Brandon Iven, M.B.A. in Business Administration; John Jones, Doctor of Pharmacy; Venetta King, B.S. in Nursing; John Martin, Doctor of Pharmacy; Steve Morin, B.B.A. in Management; Mylla Ownbey, Doctor of Pharmacy; Sarah Quinn, B.S. in Nursing; Trudy Ruminer, Bachelor of Social Work; Matthew Wedman, B.S. in Health Sciences; Seth Wedman, B.S. in Parks And Recreation; Christina Wilkerson, M.ED. in Early Childhood Development;

Texas

  • BRISCOE—Kade Zybach, B.B.A. in Accounting;
  • BRYSON—Levi Nevarez, B.S. in Engineering Technology;
  • BURKBURNETT—Pansy Stidom, M.ED. Non Certification Community Counseling;
  • CALVERT—Othello Alford, B.S. in Parks and Recreation;
  • CANTON—Lindsay Burgess, Doctor of Pharmacy;
  • CANYON—Te Berry, B.S. in Parks and Recreation;
  • COLLEYVILLE—Beau Dodson, B.A. in History Education;
  • FORT WORTH—Tiffany Kessler, Doctor of Pharmacy;
  • GRAHAM—Kelly Nevarez, B.S. in Nursing;
  • KATY—Judith Dysart, B.S. in Biological Sciences;
  • LEWISVILLE—Emily Rodawalt, B.S. in Nursing;
  • LUBBOCK—Travis Lawler, Doctor of Pharmacy; Colte Utley, Doctor of Pharmacy;
  • MCALLEN—Christopher Gonzalez, Bachelor of Fine Arts Two-Dimensional Studies;
  • MCLEAN—Randi Riley, B.S. in Health Sciences;
  • ODESSA—Kristin Chandler, Doctor of Pharmacy;
  • PAMPA—Narcisso Soliz Jr., Doctor of Pharmacy;
  • PARIS—Stephanie Clark, Doctor of Pharmacy;
  • PERRYTON—Chad Pond, B.S. in Industrial Technology; Jill Rogers, M.ED. in School Counseling;
  • QUANAH—Nicholas Barker, Doctor of Pharmacy;
  • VERNON—Jay Magallanes, B.S. in Psychology; Richard Thiemann Jr., B.B.A. in Accounting;
  • WELLINGTON—Andrew Devoss, Bachelor of Fine Arts Graphic Design; Morgan Hill, B.B.A. in Accounting; Lauren Maxey, B.B.A. in Accounting;
  • WHEELER—Heather Hardcastle, M.ED. in Educational Administration;
  • WICHITA FALLS—Jason Pelz, M.ED. Non Certification Parks & Recreation Management.

Utah

  • HUNTSVILLE—Jordan Williams, B.S. in Recreation Leadership.

Virginia

  • WINCHESTER—Alfonsine Mofor, B.S. in Nursing.

International

  • ARGENTINA—Sebastian Rodriguez, B.B.A. in Finance;
  • BAHAMAS—Shameika Williams, B.B.A. in Accounting;
  • CANADA—Melissa-Anne Meikle, M.ED. Non Certification Parks & Recreation Management; Cody Salo, B.B.A. in Finance;
  • CHITWAN—Ramesh Poudel, B.S. in Computer Science-Comp;
  • FINLAND—Ndubuisi Nwabude, B.S. in Nursing;
  • GERMANY—Jennifer McDaniel B.A.in Communication Arts;
  • NEPAL—Sharmina Manandhar, B.A. in Communication Arts;
  • NIGERIA—Zaharadeen Garuba, B.B.A. in Management; Grace Hassan, B.S. in Nursing; Halima Lawal, B.S. in Nursing;
  • PERU—Lucia Kihien Boluarte, B.S. in Nursing.

| 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 |