News and Events

SWOSU Students Complete Degrees for Spring Semester

April 25, 2008

Approximately 566 students from Southwestern Oklahoma State University at Weatherford will complete requirements for either bachelor’s, master’s, or doctoral degrees after the 2008 spring semester.

Convocation will be Saturday, May 10 at 10 a.m. at Milam Stadium on the Weatherford campus.

Students who will receive their degrees include:

ARKANSAS:

  • GRAVETTE—Lindsey Scott, Doctor of Pharmacy;
  • OAK GROVE—Andrew Linscott, Doctor of Pharmacy.

ILLINOIS:

  • ANNA—Ashley Brown, B.S. in Nursing.

IOWA:

  • SWISHER—Joshua Ziegler, B.B.A. in Finance.

KANSAS:

  • BURLINGTON—Aaron Befort, Doctor Of Pharmacy;
  • DODGE CITY—Cashe Nesmith, B.S. in Elementary Education;
  • LARNED—Adam Hooton, B.S. in Exercise Science;
  • LIBERAL—Tera Robinson, M.ED. in School Counseling;
  • MCPHERSON—Michael Davison, B.S. in Health and Physical Education;
  • SCOTT CITY—Michael Davis, B.S. in Computer Science;
  • ULYSSES—Lexie Alonzo, B.S. in Nursing;
  • WICHITA—Kacy Burnett, B.S. in Parks and Recreation.

MINNESOTA:

  • CHATFIELD—Emmy Winslow, B.A. in Communication Arts.

MISSOURI:

  • ROLLA—Kimberly Bennett, B.S. in Health Science;
  • SPRINGFIELD—Andrea Lewis, B.B.A. in Management.

NEBRASKA:

  • OMAHA—Thomas Andersen, Doctor of Pharmacy.

NEW JERSEY:

  • BAYVILLE—Carissa Pettis, B.S. in Elementary Education.

NEW MEXICO:

  • SAINT LOUIS—Par Niba Nchotu, B.S. in Clinical Laboratory.

NORTH CAROLINA:

  • HAYESVILLE—Brett Woody, B.B.A. in Entrepreneurship.

OKLAHOMA:

  • ADA—Beverly Medcalf, Doctor of Pharmacy;
  • ALTUS—Ashley Bledsoe, B.S. in Health Science; Ankret Gifford B.S. in Nursing; Vanessa Jones, B.S. in Health Science; Kristin Kirtland, B.S.. in Elementary Education; Catelyn Perry, B.S. in Psychology; Christie Rogers, B.A. in English; Larisa Russell, B.S. in Nursing; Christine Sanderson B.S. in Nursing; Thure Tolson, B.S. in Natural Sciences Education; Lynnette Walker, B.B.A. in Entrepreneurship;
  • ALVA—Amy Eckhardt, B.S. in Elementary Education;
  • AMBER—Sam Belcher, M.ED. in Educational Administration;
  • ARAPAHO—Rebecca Anderson, M.ED. in Non Certification Community Counseling; Megan Coit, Bachelor of Social Work and Psychology; James Maloy, B.S. in Computer Science; Floyd Sanders B.A. in Political Science;
  • BARNSDALL—Tonya Nash, M.ED. in School Counseling;
  • BEAVER—Hether Bentley M.ED. in School Counseling; Jonathan Hampton, B.S. in Health and Physical Education; Kambra Reddick, B.B.A. in Accounting;
  • BESSIE—Leslie Igo, B.S. in Health Science;
  • BETHANY—Dawn Nauman, B.A. in Communication Arts and Spanish; David Webber, Doctor of Pharmacy;
  • BLACKWELL—Barbara Ihrig, M.ED. in Educational Administration;
  • BLAIR—Yusuke Harase, B.S. in Engineering Technology;
  • BROKEN ARROW—Lindsey Bennett, Doctor of Pharmacy; Matthew Opper, B.S. in Mathematics; Amy Snedeker, M.ED. in Non Certification Sports Management; Alicia White, B.S. in Health Care Administration;
  • BURNS FLAT—Bonnie Bookout B.S. in Elementary Education; Lindsey Grigg, B.A. in Communication Arts; Jessica Whipple, M.B.A. in Business Administration;
  • CALUMET—Dawn Karlin, B.S. in Nursing; Kole Kennedy, B.S. in Health Science; Michael Stewart, B.S. in Computer Science; Zachary Wix, B.S. in Health Science;
  • CAMARGO—Cynthia Lambert, B.A. in English Education; Jeramy Myers, B.B.A. in Management; Leslie Robinson, B.A. in History;
  • CANTON—Jayme Reichert, B.A. in Communication Arts;
  • CANUTE—Coy Jacks, B.S. in Elementary Education;
  • CARNEGIE—Darcy Brewster, B.S. in Psychology; Cody Dupler, B.A. in History;
  • CARTER—Carl Gray, B.B.A. in Finance;
  • CEMENT—Jessica Day, B.A. in Political Science;
  • CHEROKEE—Chase Reed, Doctor of Pharmacy;
  • CHEYENNE—Walker Dupree, B.B. A. in Accounting; Tyler Swartwood, B.S. in Engineering Technology;
  • CHICKASHA—Kassandra Hair, Bachelor of Social Work; Kyle Hair, B.S. in Parks and Recreation; Cody McHugh, M.ED. in Educational Administration; Lori McNair, B.A. in History; John Smith, M.ED. in Educational Administration;
  • CHOCTAW—Bethany Sandoval, Bachelor of Fine Arts and Graphic Design;
  • CLINTON—Brianna Auge, M.ED. in Non Certification Community Counseling; Tamera DeHart, B.S. in Psychology; Melinda Dupree, B.S. in Psychology; Paul Fuentes, M.ED. in Non Certification Community Counseling; Colby Geswender B.B.A. in Accounting; Caleb Gladd, Doctor of Pharmacy; Desiree' Graves, B.S. Health Information Management; Adam Hampton, B.S. in Parks and Recreation; Jacey Hopkins, B.S. in Nursing; Queta Juarez, B.S. in Parks and Recreation; Patti Lindsey, M.ED. in School Counseling; Tammie Moss, B. A. in Criminal Justice; Keysha Parker B.S. in Psychology; Keri Staggs, Bachelor of Social Work; Stephanie Waterman, Bachelor of Social Work; Elizabeth Wood, B.S. in Nursing;
  • COLLINSVILLE—Michael Sweet, Doctor of Pharmacy; Derek Wall, B.S. in Parks and Recreation;
  • COLONY—Gladys Nowlin, B.B.A. in Management;
  • CORDELL—Marketa Black B.S. in Nursing; Jestine Gaines, B.A. in English; Jamie Hardin, B.S. in Special Education; Brittany Higgins, B.S. in Elementary Education; Anna Isbell, B.S. in Elementary Education; Sarah Ivy, Bachelor of Social Work; Leigh Moore, B.S. in Elementary Education; Brandi Nabors, B.A. in Communication Arts; Kyle Nonast, M.ED. in Non Certification Parks & Recreation Management; Laura Sikes, B.A. in English; Zackary Spradlin; B.S. in Health Science; Sheldon Webb, Doctor of Pharmacy;
  • CORN—Craig Dyck, B.S. in Biological Sciences; Maria King, Bachelor of Social Work; Lucas Schmidt, B.S. in Parks and Recreation;
  • CYRIL—Kenna Garrard, M.ED. in School Psychometrist;
  • DAVIDSON—Jo Walker, B.S. in Elementary Education;
  • DEL CITY—Julie Hill, B.S. Health Information Management;
  • DILL CITY—Dennis Ferron, B.S. in Computer Science; Bertina Plummer B.S. in Biological Sciences;
  • DRUMMOND—Adam Hughes, B.S. in Health Science; Drewry Hughes, B.S. in Park Law Enforcement;
  • DUNCAN—Rachel Almond, Doctor of Pharmacy; William Almond, Doctor of Pharmacy; Summer Lumley; B.S. in Health Care Administration;
  • EAKLY—Jared Blount, B.S. in Parks and Recreation;
  • EDMOND—Mark Harmon, M.ED. in Educational Administration; Matt Morgeson, B.A. in Communication Arts; Lisa Russell M.ED. in Non Certification Community Counseling; Stephany Speck, B.A. in Communication Arts; Jarree Stanford, Doctor of Pharmacy;
  • EL RENO—Erica Adams, Doctor of Pharmacy; Karen Carter, M.ED. in Educational Administration; Mitchell Craiger, B.A. in Communication Arts; Shannon Gilmore, B.A. in Communication Arts; Melissa Knight, B.S. in Health Science and B.A. in Spanish; Patrick Liticker, M.ED. in Educational Administration; Gloria Mason, M.ED. in Educational Administration; Shawn Mason, M.ED. in Educational Administration; Stacey Miller, B.S. in Elementary Education; Kami Shackelford, B.B.A. in Entrepreneurship; Justin Whitman, B.A. in Communication Arts;
  • ELGIN—Lydia Ledford, M.ED. in Early Childhood Development;
  • ELK CITY—Darren Bunch, B.S. in Industrial Technology; Cori Crow, B.B.A. in Accounting; Jennifer Dillingham, B.B.A. in Finance; Donielle Edler, B.A. in History Education; Serena Hageman, B.S. in Chemistry; Micah Kilhoffer, B.S. in Parks and Recreation; Justin Koch, B.B.A. in Finance; Kimberly McClure, B.A. in English Education; Tiffany Mendez, B.S. in Psychology; David Miller, B.S. in Health Science; Grant Miller, B.S. in Industrial Technology; Kyleigh Risinger, B.B.A. in Marketing; Patricia Southard, M.ED. in School Counseling; Brandon Tarwater, Doctor of Pharmacy; Christina Thompson, B.S. in Nursing; Heather Wright, B.A. in Criminal Justice; Jana Wynn, B.S. in Elementary Education;
  • ENID—Stephen Fox, B.B.A. in Management; Buster McClish, Doctor of Pharmacy; Tommi Seedorf, B.S. in Athletic Training; Cammi Valdez, B.S. in Chemistry and B.S. in Mathematics;
  • ERICK—Michelle Cox, Bachelor of Social Work;
  • FAIRFAX—Melissa Gibson, M.ED. in School Counseling;
  • FAIRVIEW—Garrett Hunt, B.A. in History; Michaella Lovell, Doctor of Pharmacy;
  • FAY—Trevin White, B.S. in Industrial Technology;
  • FORT COBB—Allen Moss, B.A. in Political Science; Carachelle Weaver, B.B.A. in Finance; Rocky Wilson, B.B.A. in Entrepreneurship;
  • FORT SUPPLY—Dalinda Hunter, Bachelor of Social Work;
  • FOSS—Heather Edler, B.A. in Criminal Justice; Victoria Howes, B.S. in Elementary Education; Katherine Lampshire, B.B.A. in Management; Kristy Wilson, B.A. in Communication Arts;
  • FREDERICK—Kimberlee Depew, B.S. in Health Care Administration;
  • GAGE—Linda Schroeder, M.ED. in Educational Administration;
  • GEARY—Jon Bingham II, B.S. in Parks and Recreation;
  • GLENCOE—Trevor Maxwell, M.ED. in Educational Administration;
  • GOODWELL—Phillip Carlson, M.B.A. in Business Administration;
  • GRANITE—Brenna Teel, B.S. Health Information Management;
  • GUTHRIE—David Ezersky, B.S. in Health Science; Robin Kluck, B.S. in Elementary Education; Andrew Roewe, B.S. in Engineering Technology; Jared Smedley, Doctor of Pharmacy;
  • GUYMON—Candace Cullop, Doctor of Pharmacy;
  • HINTON—Brandi Boling, B.S. in Health Science; Willie Cox III, B.B.A. in Marketing; Mary Dowds, M.S. in School Psychology; Joshua Francis, B.A. in History; Misty Hall, B. S. in Elementary Education; Tara McPherson, Bachelor of Social Work and Psychology; Alicia Patterson, B.B.A. in Accounting;
  • HOBART—Elizabeth Rose, B.S. in Elementary Education;
  • HOLLIS—Lisa Daniel, M.ED. in School Counseling; Michael Foster, M.ED. in Non Certification Sports Management; Donna Hudspeth, B.S. in Elementary Education; Julie Rigsby, B.B.A. in Finance; Jared Robinson, M.ED. in Educational Administration;
  • HOMINY—Jared Metzger, B.S. in Athletic Training;
  • HOOKER—Brian Johnson, B.S. in Health and Physical Education; Ashley McBee, B.S. in Health and Physical Education; Tessa Poff, B.S. in Clinical Laboratory;
  • HUNTER—Betsy Johnson, B.B.A. in Marketing;
  • HYDRO—Ashleigh Barnett, B.B.A. in Marketing; Cindy Eichelberger, B.B.A. in Finance; Mary Fleck, B.B.A. in Management; Brandon Lierle, B.A. in Interdisciplinary Studies; Timothy McCoy, B.S. in Park Law Enforcement; Jennifer Pettijohn, B.B.A. in Accounting; Jana Schantz, B.A. in Spanish; Paula Sharry, B.S. in Nursing;
  • JENKS—Holly McDevitt, Doctor of Pharmacy; David Supeck, B.A. in Chemistry and B.S. in Biological Sciences;
  • KINGFISHER—Tabitha Cox, B.B.A. in Finance and B.B.A. in Management; Heather King, B.A. in Communication Arts; Kara Sandefur, B.S. in Elementary Education;
  • LAWTON—Courtney Harter, M.ED. in School Counseling; Zachary Johnson, Doctor of Pharmacy; Rachel Maysick, B.S. in Health Science; Jason Rivera, B.S. in Athletic Training; Michael Rivera, B.S. in Athletic Training; Timothy Simpson, M.ED. in Educational Administration; Jessica Steinert, Doctor of Pharmacy; Casey Woltz, Doctor of Pharmacy;
  • LEEDEY—Lyndsi Moore, B.S. in Elementary Education;
  • LINDSAY—Glen Shoemake, M.ED. in Educational Administration;
  • LONE WOLF—Brandon Armstrong, B.A. in History; Lindsey Dugan, B.S. in Nursing;
  • LOOKEBA—Dena Clay, B.A. in Communication Arts; Garrett King, B.A. in Political Science; Erica Rodriguez, B.A. in Criminal Justice; Victor Schimmel, B.B.A. in Marketing; Trish Taylor-Ferguson, B.S. in Psychology; Jamey Wylie, M.ED. in Non Certification Social Sciences;
  • LOYAL—Sheena Nichols, Doctor of Pharmacy;
  • MANGUM—Channing Reed, Bachelor of Social Work; Patricia Rivera, Bachelor of Social Work; Christopher Stover, B.S. in Park Law Enforcement;
  • MANNFORD—Jaclyn Scroggins, B.B.A. in Accounting;
  • MARLOW—Megan McKinley, B.S. in Athletic Training;
  • MCLOUD—Lindsey Kern, B.S. in Elementary Education;
  • MIDWEST CITY—Talesha Satterwhite, B.A. in Communication Arts;
  • MINCO—Christopher Kirkegard, B.S. in Parks and Recreation; Patrick Rice, B.B.A in Entrepreneurship;
  • MOORE—Cody Awbrey, B.S. in Health Science; Lorne Howell, B.S. in Health Science; Kendra Mackey, B.S. in Special Education;
  • MOORELAND—Brandi Owens, B.S. in Health Science;
  • MOUNTAIN PARK—Amanda Edgar, B.S. in Health Science;
  • MOUNTAIN VIEW—Timothy Hawkins, B.A. in Communication Arts; Afton Hoover, Bachelor of Social Work; Lisa Lucus, M.ED. in Non Certification Parks & Recreation Management; Eric Pritchard, M.ED. in Non Certification Parks & Recreation Management; Jenna Zimmerman, B.S. Health Information Management;
  • MUSKOGEE—Sarah Holcomb, M.ED. in Non Certification Parks & Recreation Management; Kristen Smith, B.S. in Health Science;
  • MUSTANG—Sarah Blair, M.ED. in Reading Specialist; Jessica Mengers, B.S. in Computer Science; Joe Wagnon, B.A. in English Education;
  • NEWCASTLE—Cashlie Hines, B.A. in Communication Arts; Dustin Kirk M.ED. in Educational Administration;
  • NINNEKAH—Jeremy Rowell, B.S. in Athletic Training;
  • NOBLE—Amanda Winston, Doctor of Pharmacy;
  • NORMAN—Yomi Faboro, B.S. in Parks and Recreation; Catherine Tate, Doctor of Pharmacy; Rachel Welch, B.S. in Health and Physical Education; Joshua Wood, B.S. in Health Care Administration;
  • OKARCHE—Shari Annuschat, B.B.A. in Accounting; Adam Schroeder, Doctor of Pharmacy;
  • OKLAHOMA CITY—Ademilola Adeyemi, B.A. in Communication Arts; Mbarga Bodo, B.S. in Biological Sciences; Stacey Brandt, B.S. in Health Science; Kendra Brashears, Doctor of Pharmacy; Amber Coles, Bachelor of Fine Arts and Graphic Design; Gregory Franklin, B.A. in Criminal Justice; Shandi Garcia, B.S. in Health Care Administration and B.S. Health Information Management; Richard Gelnar, B.A. in History; Wesley Gray, B.A. in Political Science; Scott Holder, Doctor of Pharmacy; Lauren Kaufman; B.S. in Athletic Training; Rhonda King, M.ED. in School Counseling; Jay Kitchens, B.A. in History Education; Katherine Kroener, Doctor of Pharmacy; Michael Lam, Doctor of Pharmacy; Christina McBride, B.S. in Elementary Education; Julia McGuire, Doctor of Pharmacy; Jason Munoz, M.ED. in Non Certification Sports Management; Bhavesh Patel, B.B.A. in Management; Samit Patel, B.B.A. in Finance; Cherilyn Pritchett, B.S. in Biological Sciences; Nathan Rapson, Bachelor of Music Performance (Orchestra); Megan Rushing, Doctor of Pharmacy; Katherine Searcy, B.A. in Communication Arts; Soo Shin, Doctor of Pharmacy; Koby Smith,B.S. in Athletic Training; Meri Taylor, M.ED. in School Counseling; Hung Thai, Doctor of Pharmacy; Telisa Tillman, Bachelor of Fine Arts and Graphic Design; Eddie Virger III, B.A. in Interdisciplinary Studies; Courtney Williams, B.B.A. in Business Information;
  • OWASSO—Janna Green, B.S. in Parks and Recreation;
  • PAWHUSKA—Riann Dilbeck, M.ED. in School Counseling;
  • PAWNEE—Jeffrey Tatum, M.ED. in Educational Administration;
  • PIEDMONT—Lacey Davis, B.S. in Elementary Education;
  • PONCA CITY—Barbara Cusick, M.ED. in Non Certification Community Counseling; Brady DeSpain, M.ED. in Educational Administration; Christopher Walker, M.ED. in Educational Administration; Michelle Walker, M.ED. in Educational Administration;
  • POTEAU—Daniel McCarver, Doctor of Pharmacy;
  • PURCELL—Kelsie Shannon, B.B.A. in Management;
  • PUTNAM—Kelli Herbel, B.A. in Communication Arts;
  • RINGLING—Susannah Farris, B.S. in Biological Sciences;
  • RINGWOOD—Breanne George, B.A. in Art Education;
  • ROCKY—Steven Giblet, B.A. in English; Jennifer Hart, Bachelor of Social Work; Stoney Hart, B.S. in Health and Physical Education; Joyce St. John, B.B.A. in Accounting; Dusty Tittle, B.S. in Park Law Enforcement;
  • ROOSEVELT—Angela Archer, B.S. in Mathematics Education; Mandy Carter, M.ED. in School Counseling;
  • RUSH SPRINGS—Tara Havins, B.A. in English;
  • SAND SPRINGS—Daniel DeGarmo, Doctor of Pharmacy;
  • SAYRE—Polly Barker, B.S. in Nursing; Kaci Hall, B.S. in Nursing; Khanh Nguyen, B.B.A. in Accounting; Peggy Thompson, Bachelor of Social Work; Jade Whitehead, B.S. in Health Science; Lynn Wright, B.S. in Biological Sciences;
  • SENTINEL—Ty Carlson, B.A. in Communication Arts; Anita King, B.A. in English;
  • SHARON—Christopher Stanley, B.S. in Athletic Training;
  • SHAWNEE—Katherine Rollins, Bachelor of Music Education-Vocal;
  • SNYDER—Vickie Hall, M.ED. in Reading Specialist; Rachel Smith, M.ED. in School Counseling;
  • SPERRY—Amanda Hembree, Doctor of Pharmacy;
  • STILLWATER—Ladina Justus, B.S. in Nursing; Matthew Mills, M.ED. in Non Certification Community Counseling;
  • STROUD—Justin Kana, M.ED. in Educational Administration; Lezli Robinson, M.ED. in Educational Administration;
  • SWEETWATER—Michael Sites, B.B.A. in Finance;
  • TEMPLE—Rochelle McCullough, Bachelor of Social Work; Jennifer Reece, B.S. in Psychology;
  • THOMAS—Safina Banuelos, B.B.A. in Marketing and B.B.A. in Management; Jay Frymire, B.A. in Spanish; Robert Holmes, B.A. in History Education;
  • TIPTON—Courtney Sharp, B.A. in Communication Arts; Cassie Ward, B.A. in Communication Arts;
  • TULSA—Debra Boone, B.S. in Mathematics; Gordon Jones. Doctor of Pharmacy; Stacy Singer, B.S. in Nursing; Antionette Smith, B.A. in Chemistry;
  • TURPIN—Lisa Duerson, M.ED. in School Counseling; Randy Steers, Doctor of Pharmacy;
  • TUSSY—Jeremy Hatton, B.S. in Athletic Training;
  • TUTTLE—Angela Streater, M.ED. in Educational Administration; Scott Townley, B.A. in History Education;
  • VICI—Michael Boone, B.B.A. in Management; Rebecca Scott, M.B.A. in Business Administration; Ryan Steers, M.ED. in Non Certification Community Counseling;
  • WATONGA—Krista Brooks, Doctor of Pharmacy; Matthew Giles, B.A. in Interdisciplinary Studies; Amparo Renteria, B.S. in Early Childhood Education; Lacie Sawyer, B.S. in Elementary Education; Caleb Scoville, B.S. in Psychology;
  • WAURIKA—Debbie Austin, B.S. in Elementary Education; Ashley Bates, B.S. in Athletic Training; Brett Elkins, B.B.A. in Management;
  • WEATHERFORD—Richard Ajiboye, B.S. in Biological Sciences; Abigail Basnet, B.S. in Nursing; Yvette Blakey, Bachelor of Social Work; Amber Bordine, B.S. Health Information Management; Kourtney Bridges, B.S. in Nursing; Lacretia Brown, B.S. in Health Science; Leonard Bruster II, B.A. in History Education; Brandon Bussey, B.S. in Parks and Recreation; Kristi Chauncey, B.S. in Athletic Training; Micah Cole, Doctor of Pharmacy; Joshua Collins, M.ED. in Non Certification Sports Management; Donald Cooper, B.S. in Health Science; Lindsey Crisp, B.S. in Elementary Education; Yvonne Davis, B.A. in Criminal Justice; Anh Dawson, B.S. in Mathematics; Casey Dean, B.S. in Health Science; Sarah Defoor, B.S. in Elementary Education; Tammy Dills, B.S. in Psychology; April Dodson, B.B.A. in Marketing; Mickey Dyer, Doctor of Pharmacy; Jeremy Erskine, B.B.A. in Management; Colby Evetts, B.S. in Nursing; Melanie Fields, B.S. Health Information Management; Ryan Fields, B.S. in Health Science; Brooke Fleming. B.B.A. in Management; August Fletcher, B.A. in Communication Arts; Austin Foster, B.A. in Political Science; Mary Giblet, M.S. in School Psychology; Heath Goodall, B.B.A. in Finance; Lisa Grossenbacher, Bachelor of Social Work; Jonathan Gunn, M.ED. in Non Certification Parks & Recreation Management; Meagan Haasl, B.S. in Health Science; Heather Habbouche, B.S. in Computer Science; Garren Harms, B.S. in Health Science; Lincoln Hatfield, B.A. in History Education; Jared Hidlebaugh, B.S. in Parks and Recreation; Natalie House, B.S. in Elementary Education; Joshua Howard, B.B.A. in Accounting; Ashlee Hunt, M.B.A. in Business Administration; Samuel Jennings, B.A. in History; Brett Johnson, B.S. in Parks and Recreation; Kinley Jones, Bachelor of Fine Arts and Two-Dimensional Studio; Jeffrey Keller, B.S. in Parks and Recreation; Corry Kendall, B.A. in Political Science; Erin Kerl, B.S. in Nursing; Teri Kimble, B.S. in Elementary Education; Carissa King, B.B.A. in Finance; Edward Klein, M.ED. in Educational Administration; David Kliewer, B.B.A. in Finance; Oliver Lackey, Doctor of Pharmacy; Cherokee Leonard, Bachelor of Fine Arts and Graphic Design; Holly Lodes, B.S. in Nursing; Lauren Lohman, B.A. in Criminal Justice; Brian Mackey, B.B.A. in Management; Blair MakesCry, B.S. in Health Science; Derek MakesCry, B.S. in Health Science; Leandra Mallory, B.A. in Communication Arts; Kendall Masquelier, B.B.A. in Management; Joy McKillip, B.S. in Biological Sciences; Kimberly Mennel, B.S. in Elementary Education; Angela Merritt, B.A. in English; Cory Miller, B.S. in Parks and Recreation; Morgandy Miller, Bachelor of Social Work; Allison Myers, B.S. in Elementary Education; Jason Myers, B.S. in Health Science; Tina Nassir, B.A. in Political Science; Che-Che Nnanna, B.B.A. in Finance; Adrianne Nwankwo, B.B.A. in Marketing; Patrick Oxford, Doctor of Pharmacy; Kara Paschal, B.A. in Communication Arts; Elizabeth Pham, B.B.A. in Entrepreneurship; Brian Pollard, Doctor of Pharmacy; Crista Pollard, M.ED. in Non Certification Community Counseling; Nicholas Pugh, B.S. in Parks and Recreation; Terri Quinn, M.ED. in Non Certification Health Sciences & Mic; Kenneth Reed, B.S. in Industrial Technology; Doug Reichmann, M.B.A. in Business Administration; Richelle Ridling, B.B.A. in Accounting; Richard Roach, B.S. in Technology Education; Jenna Roberts, B.B.A. in Entrepreneurship; Logan Rogers, B.A. in History Education; Nikki Schmitz, B.S. in Elementary Education; Joanna Schreiner, B.B.A. in Accounting; Kevin Shavor, B.S. in Psychology; Jeanette Shaw, Bachelor of Social Work; Sabrina Shell, B.S. in Nursing; Carl Spaeth, Bachelor of Music Education-Instrumental; James Speed, M.ED. in Non Certification Technology; Jaclyn Stephens, Doctor of Pharmacy; Robert Stephens, B.B.A. in Finance; Kyle Stewart, Bachelor of Music Education-Instrumental; Michael Tidwell, Bachelor of Music Performance (Orchestra); Randi Wallace, B.A. in Communication Arts; Sandra Warren, Bachelor of Music Education-Vocal; Jessica Wheeler, B.B.A. in Management; Carol Whiteskunk, B.A. in Interdisciplinary Studies; Jennifer Willis, B.A. in Communication Arts; David Woodruff, B.B.A. in Accounting; Delton Yoder, B.B.A. in Management; Martha Zamora-Brown, B.B.A. in Marketing;
  • WELEETKA—William Burcham, B.S. in Parks and Recreation; Gallen Sheneman, B.S. in Health Science;
  • WOODWARD—Danny Boyle, B.S. in Engineering Technology: Joshua Glitsch, Doctor of Pharmacy; Amy Paul, M.ED. in Educational Administration; Chauncey Perkins, M.ED. in Non Certification Parks & Recreation Management; Angela Rhoades, M.ED. in Educational Administration; Kaitlin Worley, B.S. in Athletic Training; Wanda Zwanziger, M.B.A. in Business Administration;
  • YUKON—Candace Benda, B.A. in Chemistry; Jessica Cash, B.S. in Elementary Education; Matthew Crumpacker, Doctor of Pharmacy; Jessica Floyd, Bachelor of Social Work; Alishia Gonzales, B.S. in Nursing; Jamie Hilterbran, B.B.A. in Management; Matthew Holman, B.S. in Park Law Enforcement; Sarah Jrab, B.A. in Art Education; Damon King, B.A. in History Education; Gayla Lutts, M.ED. in Educational Administration; Hope Morgan, B.B.A. in Marketing; Joyce Ndeh, B.B.A. in Accounting; Kristine Northcutt, B.S. in Elementary Education; Rolonda Qualls, Doctor of Pharmacy; Erin Rayburn, B.S. in Elementary Education; Chad Reese, Doctor of Pharmacy; Kristina Roark, M.ED. in Special Education; John Smith, Doctor of Pharmacy; Gregory Taylor, M.ED. in Educational Administration; Amanda Tyson, B.A. in Communication Arts.

PENNSYLVANIA:

  • MCKEESPORT—Cameron McBride, B.A. in Interdisciplinary Studies.

TEXAS:

  • ALLEN—Ngwangong Mitti, B.S. in Nursing; Geraldine Piterechu, B.S. in Nursing;
  • AMARILLO—Orry Birdsong, B.S. in Health Science; Jamie Evans, B.S. in Health Science; Amanda Ortega, B.S. in Natural Sciences Education; Kathryn Walls, Doctor of Pharmacy;
  • BORGER—Whitney Earnhart, Doctor of Pharmacy;
  • CANADIAN—Christine Pankratz, M.ED. in English Secondary Education; Charles Rutledge-Morgan, B.S. in Engineering Technology;
  • CLARKSVILLE—Emily Storey, B.S. in Health Science;
  • DALLAS—Charles Black, M.ED. in Non Certification Parks & Recreation Management; Trenice Hines, B.S. in Parks and Recreation;
  • FOLLETT—Jessica Cates, B.S. in Athletic Training;
  • FRITCH—Chauncey Paris, B.S. in Park Law Enforcement;
  • GAINESVILLE—Lacey Cox, Doctor of Pharmacy;
  • IRVING—Vivian Phan, Doctor of Pharmacy;
  • KATY—Peter Wilkening, M.ED. in Non Certification Sports Management;
  • MCKINNEY—Ashley Rowe, Doctor of Pharmacy; Marilou Walters, Doctor of Pharmacy;
  • MESQUITE—Kayly Tran, Doctor of Pharmacy;
  • MOBEETIE—Teri Williams, Bachelor of Social Work;
  • PALO PINTO—Tennessee Brown, B.A. in English;
  • PLANO—Abdullah Lawal, B.A. in Communication Arts;
  • RICHARDSON—Jonathan Patterson, B.S. in Parks and Recreation;
  • SHAMROCK—Ethan King, B.B.A. in Finance;
  • SNYDER—Brady Reed, B.S. in Nursing;
  • SPEARMAN—Amanda Crosgrove, B.A. in English Education;
  • WEATHERFORD—Johna Smothermon, B.B.A. in Finance;
  • WICHITA FALLS—Mollie Baker, Bachelor of Music Performance (Orchestra);
  • WOODSON—Heather Sullivan Doctor of Pharmacy.

WISCONSIN:

  • RACINE—Nathaniel Perry, B.A. in Communication Arts.

INTERNATIONAL:

  • CAMEROON—Djufo Yimfor, B.S. In Health Science and B.S. in Biological Sciences;
  • GHANA—Nana Baah, B.S. in Nursing and B.S. in Psychology;
  • LEBANON—Marwan Remman, B.S. in Computer Science;
  • NEPAL—Bigyan Koirala, B.A. in Communication Arts and B.A. in Political Science; Migun Shakya, B.S. in Biological Sciences;
  • NIGERIA—Jenifer Elumeze, B.A. in Political Science;
  • VIETNAM—Hieu Pham, B.B.A. in Accounting;
  • ZAMBIA—Anjana Patel, M.B.A. in Business Administration; Reshma Patel, B.S. in Engineering Technology;
  • ZIMBABWE—Carl Densem, B.B.A in Marketing.

| 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 |