News and Events

SWOSU Announces Spring Semester Graduates

April 19, 2013

Approximately 486 students from Southwestern Oklahoma State University at Weatherford will complete requirements for bachelor’s, master’s or doctoral degrees after the 2013 spring semester.

Convocation will be Saturday, May 11, at 10 a.m. at Milam Stadium on the Weatherford campus. Student who will receive their degrees include:

ALASKA

  • EAGLE RIVER—Amanda Keiffer, B.A. in English Education.

ARIZONA

  • TEMPE—James Cloud, B.A. in Communication Arts.

ARKANSAS

  • NORTH LITTLE ROCK—Chancellor Jones, B.A. in Interdisciplinary Studies;
  • SPRINGDALE—Sandra Souvannachak, Doctor of Pharmacy;
  • SUBIACO—Ashley Gattis, B.S. in Nursing.

CALIFORNIA

  • ALTA LOMA—Jessica Weigand, B.A. in Interdisciplinary Studies;
  • BAKERSFIELD—Jasmine Noldon, B.S. in Exercise Science;
  • FOUNTAIN VALLEY—Kacey Nichols-Margain, B.S. in Health Sciences;
  • HIGHLAND—Eric Charles, B.S. in Psychology; John Henry Lewis, B.S. in Parks And Recreation
  • HUNTINGTON BEACH—Natalie Glisson, B.S. in Nursing;
  • LAKE ARROWHEAD—James Obrien, B.A. in Communication Arts;
  • LINCOLN—Nicholas Mitchell, M.B.A. in Business Administration;
  • SANTEE—Amber Darby, B.B.A. in Finance.

COLORADO

  • COLORADO SPRINGS—Jonathan Moser, M.Ed. in Sports Management;
  • FORT COLLINS—Breanna Spencer, M.Ed. in Sports Management;
  • PALMER LAKE—Jodi Corley, B.S. in Clinical Laboratory Science;
  • PUEBLO WEST—William Schwartze, M.Ed. in Parks & Recreation Management.

ILLINOIS

  • MONTICELLO—Rachel Seibert, B.A. in Interdisciplinary Studies.

KANSAS

  • BALDWIN CITY—Kyon Buckley, B.B.A. in Entrepreneurship;
  • MANHATTAN—Hannah Feeley, B.S. in Clinical Laboratory Science;
  • PROTECTION—Christina Selzer, B.B.A. in Finance;
  • WICHITA—Andrew Truong, Doctor of Pharmacy.

NEBRASKA

  • ARTHUR—Meka Melvin, B.S. in Health And Physical Education; 
  • VALENTINE—Jordan Hand, B.S. in Health Sciences.

NEW MEXICO

  • LOVINGTON—Kimberly Madrid, B.S. in Biological Sciences.

NORTH CAROLINA

  • RALEIGH—Nina Achidi, B.S. in Psychology.

OKLAHOMA

  • ADAIR—Megan Fuller, B.S. in Early Childhood Education;
  • ALTUS—Ryan Allen, B.S. in Elementary Education; Tiffany Almanza, B.S. in Nursing; LaVada Brewer, M.S. in Community Counseling; Tracie Coats, B.S. in Park and Wildlife Law; Corbin Dickerson, B.S. in Park and Wildlife Law; Daniel Forcucci, B.S. in Health Sciences; Katey Graham, B.A. in Communication Arts; Staci Griffis, B.S. in Nursing; Susie Hinckley, B.S. in Elementary Education; Serenna Hitter, B.B.A. in Management; Kaylan Liles, B.S. in Psychology; Carlinda McGee, B.B.A. in Management; Rian McMahon, B.S. in Nursing; Kristin Ronje', B.S. in Elementary Education; Nicholas Walker, B. S. in Health Sciences; Timothy Wills, B.S. in Information Systems;
  • ANADARKO—Cortney Epton, B.A. in Interdisciplinary Studies; Michael Grubb, M.Ed. in School Counseling; Lindsey Roberts, B.S. in Athletic Training;
  • APACHE—Marcy Pye, B.S. Health Information Management;
  • ARAPAHO—Adam  Richardson, M.B.A. in Business Administration; Karen Richardson, B.A. in Interdisciplinary Studies;
  • ARDMORE—Tonya Crowe, B.A. in Early Childhood Education;
  • ARNETT—Meredith Word, B.S. in Health Sciences and B.S. in Clinical Laboratory Science;
  • BALKO—Brett Frantz, B.S. in Exercise Science;
  • BARTLESVILLE—Micah Lipscomb, M.Ed. in Educational Administration;
  • BEAVER—Joshua Malone, Doctor of Pharmacy; MaRiah Oyler, B.B.A. in Management; SaRaya Oyler, B.B.A. in Management; Erin Tillery, B.S. in Mathematics;
  • BESSIE—Darcie Fuller, B.A. in English Education; Kenzie Intemann, B.S. in Parks And Recreation;
  • BETHANY—Bryce Stout, B.A. in Criminal Justice;
  • BIG CABIN—Brodie Poppino, B.B.A. in Management;
  • BINGER—Seth Opitz, B.S. in Engineering Technology;
  • BLANCHARD—Jacob Fuller, B.A. in Chemistry; Sage Perry, B.S. in Exercise Science;
  • BLUEJACKET—Angela Wall, M.Ed. in Educational Administration; Lloyd Wall, M.Ed. in Educational Administration;
  • BROKEN ARROW—Corey Jones, M.Ed. in Health, Physical Education; Samantha Lull, Doctor of Pharmacy; Mandy Palesano, Doctor of Pharmacy;Administration; Tyson Sheets, B.A. in Interdisciplinary Studies; Stephanie Storm, B.S. in Engineering Technology; Shaspen Young, B.B.A. in Accounting;
  • BROKEN BOW—Lindsey Timbes, Doctor of Pharmacy; Tawana Williams, B.S. in Nursing;
  • BURNS FLAT—Jonathan Meget, M.Ed. in Educational Administration; Tyson Sheets, B.A. in Interdisciplinary Studies; Stephanie Storm, B.S. in Engineering Technology; Shaspen Young, B.B.A. in Accounting;
  • CALUMET—Alicia Nitzel, B.B.A. in Accounting;
  • CANTON—Kim Doak, B.S. in Elementary Education; Refujio Mosqueda, B.S. in Mathematics;
  • CANUTE—Jamie Edler, M.B.A. in Business Administration;
  • CARNEGIE—Kara Marks, B.S. in Exercise Science; Brock Marshall, B.A. in History; Lynsey Peters, Bachelor of Social Work; Trey Walker, A.S. in Wildland Firefighting and B.S. in Parks And Recreation;
  • CARTER—Lindsay Porter, B.B.A. in Management;
  • CHEROKEE—Kelsie Chace, B.A. in Interdisciplinary Studies; Kurtis Eckhardt, M.S. in Management;
  • CHICKASHA—Annette Charboneau, M.Ed. in School Counseling; Elizabeth Holt, B.S. in Early Childhood Education; Kelby Keef, M.Ed. in Parks & Recreation Management; Korey Keef, B.B.A. in Marketing; Traci McNeff, M.Ed. in School Counseling; Erica Miller, M.Ed. in School Counseling; Macy Powell, Bachelor of Fine Arts in Graphic Design; Cody Sims, B.S. in Mathematics Education; Molly Sims, B.B.A. in Marketing; Alicia Spain, M.Ed. in School Counseling;
  • CHOCTAW—Josh Richmond, Doctor of Pharmacy; Kayley Walker, B.S. in Health Sciences;
  • CLEVELAND—Chelsea Crown, B.S. in Athletic Training; Rocky Kennedy, M.Ed. in Educational Administration; Heather Price, M.S. in Community Counseling;
  • CLINTON—Kurt Conway, B.S. in Park and Wildlife Law; Kenneth Cross, B.S. in Park and Wildlife Law; Caitlin Dismore, B.S. in Mathematics Education; Ethan Edgar, B.A. in History; Brock Friedrich, B.S. in Computer Science; Billy Gilbert, B.S. in Engineering Technology; Destini Hampton, B.S. in Early Childhood Education; Pamela Hough, Doctor of Pharmacy; Neema Kapadia, B.S. in Health Sciences; Celeste McComas, B.S. in Nursing; Kenna Ringo, B.S. in Nursing; Ashley Rodriguez, B.S. in Biological Sciences; Ryan Roulet, A.S. in Wildland Firefighting and B.S. in Park and Wildlife Law; Chelsei Vowell, B.S. in Computer Science; Morgan Wermy, M.Ed. in Parks & Recreation Management;
  • COLLINSVILLE—Damon Herald, M.Ed. in Educational Administration; Colton Turnbull, Doctor of Pharmacy; Kristen Whaley, Bachelor of Music Education-Instrumental;
  • COLONY—Christopher Misak, B.S. in Engineering Technology;
  • CORDELL—Amber Cline, B.S. in Nursing; Grady Coburn, B.S. in Parks And Recreation; Krystle McCrackin, Doctor of Pharmacy; Skyler Taylor, Bachelor of Social Work; Tyler Weixel, B.S. in Exercise Science;
  • CORN—Cassandra Jones, B.B.A. in Accounting; Nanette Kliewer, B.B.A. in Finance;
  • DAVIDSON—Paige Akin, B.S. in  Health Information Management;
  • DEL CITY—Nathan Casteel, M.Ed. in Educational Administration;
  • DILL CITY—Issac Schneberger, B.S. in Chemistry;
  • DRUMMOND—Shelby Rodenberg, B.S. in Nursing;
  • DRUMRIGHT—Keele Casey, B.S. in Nursing;
  • DUNCAN—Justin Arwood, B.B.A. in Finance; Cassandra Castle, B.S. in Elementary Education; Kyle Lee, B.A. in Communication Arts; Libby Lee, B.S. in Early Childhood Education; Axel Rauh, B.B.A. in Finance;
  • EAKLY—Irving DeLeon, B.B.A. in Accounting; Ana Hinojosa, B.A. in Criminal Justice;
  • EDMOND—Shana Classen, M.Ed. in School Counseling; Jessica Gales, B.B.A. in Management; Meghan Haftman, Doctor of Pharmacy; Erica Lawrence, B.S. in Elementary Education; Luke McCollom, M.Ed. in Parks & Recreation Management; Amanda McGee, B.S. in Health Sciences;
  • EL RENO—Maredith Craven, B.S. in Nursing; Vanessa Gallegos, M.Ed. in Elementary Education; Christopher Hendrix, B.S. in Computer Science;
  • ELDORADO—Whitney Trammell, B.S. in Health Sciences;
  • ELK CITY—Brittany Bordine, B.S. in Health Sciences; Jami Brewer, B.S. in Elementary Education; Sarah Hill, M.S. in Community Counseling; Sherron Knight, B.S. in Elementary Education; Bailey Ringer, B.S. in Nursing; Sarah Simpson, B.B.A. in Marketing; Lauren Turner, Bachelor of Music Education-Instrumental;
  • ENID—Erika Christner, B.S. in Mathematics Education; Coulter Clark, M.Ed. in Sports Management; Jesse Hernandez, B.S. in Park and Wildlife Law; Jerricho McCrary, B.S. in Elementary Education; Brandy Terry, Bachelor of Social Work;
  • ERICK—Samantha Colby, B.A. in English;
  • FLETCHER—Shaunte' Hawk, B.S. in Health Sciences;
  • FORT GIBSON—Jana Dunlap, M.Ed. in Educational Administration;
  • GEARY—Jacqueline Warlick, B.B.A. in Management; Schaller Wright, Bachelor of Social Work;
  • GOTEBO—Darral Roark, B.A. in Criminal Justice;
  • GRACEMONT—Katelyn Smith, B.S. in Parks And Recreation;
  • GRANITE—Ella Murray, M.Ed. in School Counseling;
  • GREENFIELD—Jessica Knapp, Bachelor of Social Work;
  • GUYMON—Alejandra De Santiago Perales, B.S. in Health Sciences; Jason Eidson, B.S. in Exercise Science;
  • HARRAH—Taryn Halferty, Bachelor of Social Work, Kaylan Pickard, B.S. in Nursing;
  • HENRYETTA—Joshua Griffith, B.S. in Chemistry; Tony Gustin, Doctor of Pharmacy;
  • HINTON—Hannah Gathers, B.B.A. in Entrepreneurship; Ethan Merwether, B.S. in Natural Sciences Education;
  • HITCHCOCK—Arlie Collins, B.B.A. in Management; John Collins, B.B.A. in Accounting;
  • HOBART—Jamie Binghom, B.S. in Early Childhood Education; Lauren LoBaugh, B.S. in Elementary Education;
  • HULBERT—Mona Walls, B.S. in Nursing;
  • HYRDO—Kelby Peoples, B.A. in Criminal Justice; Bethanie Slagell, B.B.A. in Marketing; Christopher Wooldridge, B.S. in Parks and Recreation;
  • JONES—Jordan Cotter, B.S. in Mathematics and B.S. in Computer Science;
  • KINGFISHER—Holly Erwin, B.S. in Nursing; Tia Newton, B.S. in Health Sciences; Matthew Stangl, B.S. in Computer Science and B.S. in Mathematics; Morgan Thomas, B.S. in Elementary Education; Makylah Tollefson, M.Ed. in Educational Administration; Nikki Wilczek, B.S. in Health Sciences; Timothy Winans, B.A. in English Education;
  • LAWTON—Joshua Brock, B.A. in Chemistry; Dana Fouse, B.S. in Nursing; Brooke Ghosn, B.A. in Chemistry; Russell Jefferson, B.A. in Chemistry; Allison Lee, B.S. in Health Care Administration; Leslie Lewis, Bachelor of Social Work; Diane Pihulic, Master of Music in Performance; Daniel Soto, Bachelor of Music Education-Instrumental; Zianna Stewart, B.S. in Health Information Management; Courtney Weske, B.S. in Nursing;
  • LEEDEY—Brooke Broomfield, B.B.A. in Management; Cinda Hammack, B.S. in Nursing; Elizabeth Roland, B.S. in Early Childhood Education;
  • LONE WOLF—Kayla Gracey, M.S. in Management; James Price, M.Ed. in Educational Administration;
  • LONGDALE—Kaleb Kemp, M.Ed. in Parks and Recreation Management;
  • LOOKEBA—Myka Davis, B.S. in Early Childhood Education;
  • LUTHER—Casey Cotter, B.S. in Health Sciences;
  • MANGUM—Taylor Cecil, B.B.A. in Management; Thomas El Kouri, A.S. in Wildland Firefighting and B.S.in Parks and Recreation;
  • MANITOU—Tonya Evans, B.S. in Nursing;
  • MARLOW—Nicole Ensley, M.B.A. in Business Administration;
  • MCALESTER—Larry Barnett, B.A. in Criminal Justice;
  • MCLOUD—Samantha Howard, B.A. in English;
  • MIAMI—Angela Brough, M.Ed. in School Counseling;
  • MIDWEST CITY—Dakota Jones, B.A. in History Education;
  • MINCO—Ryan Chester, B.S. in Nursing; Lindy Morrison, B.S. in Nursing; Michael Morrison, Doctor of Pharmacy;
  • MOORE—Heather Wakefield, M.Ed. in Educational Administration;
  • MOORELAND—Paul Arney, B.B.A. in Accounting; Jordan Prather, B.S. in Engineering Technology;
  • MOUNDS—McKayley Rogers, B.A. in History;
  • MOUNTAIN VIEW—Savanah Dirickson, B.A. in English Education; Chrisalyne Hagood, Bachelor of Music-Instrumental; Tammy Hooper, B.S. in Elementary Education;
  • MUSKOGEE—Emily Herron, B.A. in Interdisciplinary Studies; Jasmine Lewis, B.S. in Biological Sciences;
  • MUSTANG—Jeremy Benson, B.A. in Chemistry; Zack Broderick, Doctor of Pharmacy; Cynthia Reed, Bachelor of Music Education-Vocal; Shannah Rider, B.A. in Chemistry and B.S. in Biological Sciences; Kenneth Shropshire, B.B.A. in Accounting and B.B.A. in Finance; Katy Young, B.S. in Nursing;
  • MUTUAL—Tim Moss, M.Ed. in Educational Administration;
  • NEWCASTLE—Shelby Burk, B.S. in Athletic Training; Caroline Cobble, B.S. in Early Childhood Education; Michael Johnston, B.S. in Nursing; Bradley Maples, B.S. in Nursing;
  • NINNEKAH—John Merritt, B.S. in Nursing;
  • NORMAN—Zachary Bright, B.A. in Interdisciplinary Studies; Clayton Harris, B.S. in Engineering Technology; Byron Mooney, M.Ed. in Educational Administration; Kayla Moore, B.S. in Athletic Training; Damon Schulz, M.S. in Management;
  • OKEENE—Kathleen Crook, Bachelor of Music Education-Instrumental; Chance Fisher, Bachelor of Fine Arts in Graphic Design; Kristen Heffel, B.S. in  Health Information Management; Jaimie Nault, B.S. in Health Sciences;
  • OKLAHOMA CITY—Melody Abraham, Doctor of Pharmacy; Haitham Alnaqeb, M.Ed. in Health Sciences and Microbiology; Kailee Anderson, B.S. in Nursing; Sel Bohanan, B.S. in Nursing; Amy Bruce, B.B.A. in Accounting; Max Burchett, Doctor of Pharmacy; Caroline Burnett, Doctor of Pharmacy; Kristina Combs, B.B.A. in Accounting and B.B.A. in Finance; Antuanya DeBose, B.A. in Political Science; Chris Farris, M.Ed. in Educational Administration; Rebekah Fream, B.B.A. in Management; Lela Frisbie, B.S. in Early Childhood Education; Carrie Gorman, Doctor of Pharmacy; Megan Goucher, B.S. in Nursing; Sabrina Haj, B.S. in Biological Sciences; John Lankford, Doctor of Pharmacy; Shamica Lewis, Bachelor of Social Work; Geoffrey Maingi, B.S. in Nursing; Jennifer Milam, B.S. in Nursing; Michael Moore, B.S. in Engineering Physics; Duyen Nguyen, B.S. Health Information Management and B.S. in Health Sciences; Kimberly Nguyen, Doctor of Pharmacy; Christine Onaolapo, B.S. in Nursing; Lynn Owusu, B.S. in Nursing; Mallory Pierce, B.S. Health Information Management; Tiffany Pope, B.S. in Nursing; Drew Provens, B.A. in Interdisciplinary Studies; Duyen Quach, Doctor of Pharmacy; Christopher Rogers, B.S. in Parks And Recreation; Chinnu Thomas, Doctor of Pharmacy; Adam Tomberlin, Doctor of Pharmacy; Long  Tran, Doctor of Pharmacy; Kori VanMeter Ellison, B.S. in Nursing; Hannah Vanover, B.B.A. in Accounting and B.B.A. in Finance; Luke Walker, Doctor of Pharmacy; Natalie  Wells, B.S. in Nursing; Enie Zama, B.S. in Health Sciences; Keicil Zama, B.S. in Health Sciences;
  • OKMULGEE—Jessica Casselman, Doctor of Pharmacy;
  • OOLOGAH—Tammi Green, M.Ed. in Parks & Recreation Management;
  • OPTIMA—Maria Ortega, B.S. in Biological Sciences;
  • OWASSO—James Davison, M.Ed. in Educational Administration; Gina McGaughey, B.S. in Nursing;
  • PANAMA—Lindsey Smith, B.A. in Communication Arts;
  • PERKINS—Charlon McElroy, M.Ed. in School Psychometry;
  • PIEDMONT—Kristina Davis, B.B.A. in Entrepreneurship;
  • POCASSET—Felicia Johnston, B.S. in Nursing;
  • PONCA CITY—Amber Anderson, B.S. in Special Education; Lindsay Hertzog, B.S. in Eementary Education;
  • ROCKY—Mason Holman, Doctor of Pharmacy;
  • RUSH SPRINGS—Meagan Harper, B.A. in Interdisciplinary Studies;
  • SAYRE—Leisha Carlson, M.Ed. in Reading Specialist; Jennie Early, B.B.A. in Finance; Michael Fannin, B.S. in Park and Wildlife Law; Barry McLeod, B.S. in Psychology and B.A. in Criminal Justice; Kari Merrick, B.A.in Communication Arts; Peggy Thompson, M.S. in Community Counseling;
  • SEILING—Kelli Krows, M.Ed. Sports Management;
  • SENTINEL—Victor Oropeza, B.S. in Computer Science;
  • SHATTUCK—Alex Mustain, B.A. in History;
  • SHAWNEE—Jamie Kiest, B.B.A. in Management; Betty Nicholson, B.S. in Nursing; Kristin Rasbury, B.S. in Health Sciences; Emily Smith, B.S. in Early Childhood Education; Taylor Smith, Doctor of Pharmacy; Dakota Tyler, B.S. in Engineering Technology; Berry Vasquez, B.S. in Parks And Recreation; Whitney Watson, B.A. in Interdisciplinary Studies;
  • SKIATOOK—Kyle Reed, M.Ed. in Parks & Recreation Management;
  • STILLWATER—Brent Meeks, M.Ed. in Educational Administration;
  • TAHLEQUAH—Ashton Hix, B.S. in Nursing; Brianne Keller, B.S. in Nursing; Myra Young, B.S. in Nursing;
  • TALOGA—Jordan Vanderwork, B.S. in Health Sciences;
  • TEXHOMA—Kayla Yates, M.Ed. in Educational Administration;
  • TERLTON—Kimberly Eason, M.Ed. in Educational Administration;
  • THOMAS—Nathan Bernhardt, B.S. in Biological Sciences; Staci Cochran, M.Ed. in School Counseling; Angela Farris, Master of Music Education; Dakota Marsh, B.B.A. in Management; Amanda Miller, B.S. Health Information Management; Jonathan Zoschke, Bachelor of Music Education-Vocal;
  • TULSA—Nathan Paris, B.S. in Nursing; Kevin Tapley, Doctor of Pharmacy; Molly Tolin, B.S. in Nursing;
  • TURPIN—Amanda Becker, B.S. in Nursing;
  • TUTTLE—Cassie Roberts, Doctor of Pharmacy; Kimberly Williams, M.Ed. in School Counseling; Michael Williams, M.Ed. in Parks & Recreation Management; Raelyn Williams, B.S. in Nursing;
  • TYRONE—Lucas Keyes, B.A. in Chemistry;
  • UNION CITY—Jennifer Menz, B.B.A. in Entrepreneurship;
  • VERDEN—Shelby Ortiz, B.S. in Nursing; Ryan Rennels, B.S. in Mathematics;
  • VICI—Audrea Halderman, M.Ed. in School Counseling;
  • WAGONER—Kallie Barnes, M.Ed. in Reading Specialist; Dustin Fleming, M.Ed. in Educational Administration;
  • WAKITA—Bethany Wilczek, B.S. in Nursing;
  • WALTERS—Ashley Abbe, Bachelor of Fine Arts in Graphic Design;
  • WATONGA—Phillip Melott, A.S. in Wildland Firefighting and B.S. in Park and Wildlife Law; Gaylen Oppel, M.Ed. in Parks & Recreation Management;
  • WAUKOMIS—Cory Williams, B.S. in Engineering Technology;
  • WEATHERFORD—Whitley Adams, B. S. in Psychology; Jonathan Austad, M.Ed. in Sports Management; Dena Bass, B.S. in Elementary Education; Joel Bergen, B.A. in Political Science; Jeffrey Bilyeu, B.S. in Nursing; James Brooks, B.S. in Parks And Recreation; Brandon Brown, Doctor of Pharmacy; Kandace  Brown, B.S. in Psychology; Jessica Callander, B.S. in Clinical Laboratory Science; Sara Christoff, B.A. in Communication Arts; Sean Connelly, B.B.A. in Entrepreneurship; Carissa Curtis, B.A. in Interdisciplinary Studies; Latasha Davis, Bachelor of Social Work; Ashley Dickens, B.B.A. in Management; Jodi Doshier, B.S. in Psychology; Joseph Dube, B.S. in Health And Physical Education; Richard Eisenhut, B.B.A. in Management; Rayden Epp, B.S. in Engineering Technology; Christy Franklin, B.B.A. in Finance; Jennifer Friesen, B.S. in  Health Information Management and B.S. in Health Sciences; Julie Glasscock, B.B.A. in Accounting; Stephanie Goldman, M.S. in Community Counseling; Ana Guerrero, B.B.A. in Accounting and B.B.A in Finance; Gabriela Guerrero, B.B.A. in Marketing; William Hagenbuck III, B.S. in Parks And Recreation; Dennis Hart, B.S. in Health And Physical Education; Mark Henry, M.S. in Community Counseling; Breanna Hicks, Doctor of Pharmacy; Eric Hicks, B.B.A. in Management; Kelsey Hines, M.S. in Community Counseling; Alina Holt, B.S. in Nursing; Kelly Hoover, B.S. in Nursing; Larry Horton, Doctor of Pharmacy; Tyler Hughes, M.B.A. in Business Administration; Timothy Jefferson, M.S. in Management; Larry Jones, B.A. in Spanish; Kevin Kelley, B.S. in Engineering Technology; Kristopher Kenedy, B.S. in Health Care Administration; Chase Kimbrough, M.Ed. in Sports Management; Rachel Lee, B.S. in Park and Wildlife Law; Kaisa Leedy, B.A. in Spanish; Hector Lopez, Master of Music Performance; Ty Mays, B.S. in Mathematics; Ashley Mbaneme, B.S. in Psychology; Melissa McCulley Taylor, M.S. in Community Counseling; Whitney Merle, B.S. in Health Sciences; Randi Merritt, B.B.A. in Finance; Lance Miller, B.A. in Chemistry; Amy Mouser, B.S. in Special Education; Edgar Ortega, B.B.A. in Entrepreneurship; Selene Padilla, Bachelor of Social Work; Jennifer Parks, M.Ed. in Early Childhood Development; Katherine Parks, B.S. in Elementary Education; Shae Patterson, B.S. in Elementary Education; Dacia Peterman, B.A. in Communication Arts; Melissa Peters, B.S. in Biological Sciences; Tod Price, B.S. in Parks And Recreation; Nathan Rapson, Master of Music Education; Paul Raupe, B.A. in History; Doug Reichmann, B.S. in Computer Science; Amanda Ricks, B.S. in Nursing; Christopher Robinson, B.A. in Political Science; Joni Robison, B.B.A. in Marketing; Jordan Russell, B.S. in Engineering Technology; John Saluke, M.Ed. in Parks & Recreation Management; Paula Shelton, B.S. in  Health Information Management; Sefat Shums, B.S. in Chemistry; Cameron Sisco, M.Ed. in Health, Physical Education; Jeanna Smith, Doctor of Pharmacy; Jamie Spradlin, B.S. in Elementary Education; Amber Straub, B.S. in Nursing; Jason Suttles, B.S. in Nursing; Koby Sutton, B.S. in Engineering Technology; Terence Tanjong, B.A. in Chemistry and B.S. in Health Sciences; Samayra Tavakoli, B.S. in Psychology; Meghan Vance, B.S. in Health Sciences; Bryce White, M.Ed. in Parks & Recreation Management; Sterling Williams, B.S. in Nursing; Ashley Wood, B.S. in Early Childhood Education; Tatyn Woody, B.S. in Health Sciences; Marin Zelalija, B.B.A. in Management;
  • WILSON—Rachel Pipes, A.S. in Wildland Firefighting and B.S. in Parks And Recreation;
  • WOODWARD—Kiley Barnett, B.S. in Nursing; Lora Bryant, B.B.A. in Entrepreneurship; Taylor Gilreath, B.S. in Early Childhood Education; Katelyn Hunter, B.S. in Nursing; Jeffrey Riley, B.S. in Engineering Technology; Alyssa Sutton, B.S. in Early Childhood Education;
  • YUKON—Kelsey Blocker, B.A. in Communication Arts; Justin Booth, Doctor of Pharmacy; Courtney Bridges, B.S. in Parks And Recreation; Rhonda Brown, B.S. in Nursing; Natasha Dowdy, B.S. in Athletic Training; Jordan Finley, B.S. in Nursing; Ricky Garver, M.B.A. in Business Administration; Chase Hohnke, B.B.A. in Accounting; Tina Imhoff, Doctor of Pharmacy; Samuel Karns, B.S. in Health Sciences; Claudia M N Nkeih, B.A. in  Chemistry; Angie Knight, B.S. in Elementary Education; Leianna LaMar, B.S. in Nursing; Lynsi Mason, B.S. in Nursing; Heather Mitchell Educational Administration; Lindsay Norris, Bachelor of Social Work; Mikah Pendleton, B.S. in Health Sciences; Mathew Penland, B.S. in Natural Sciences; Katie Raines, B.S. in Health Sciences; Tyler Rogers, B.A. in Political Science; Sarah Schmitt, Doctor of Pharmacy; Brittany Shumate, M.S. in Community Counseling; Savannah Simon, B.S. in Health Sciences; Soumya Sunny, B.S. in Nursing; Laura Webb, Doctor of Pharmacy.

TEXAS

  • AMARILLO—Quentin Virden, B.S. in Elementary Education;
  • AUSTIN—Ronald Flemmings, B.A. in Communication Arts; 
  • CANTON—Chelsey Dillon, B.S. in Exercise Science;
  • CARROLLTON—Minh Ho, Doctor of Pharmacy;
  • EL PASO—Adriana Rodriguez, B.S. in Mathematics;
  • FRISCO—Ashley Czajka, B.S. in Health Care Administration;
  • GAINESVILLE—Mary Bayer, B.S. in Chemistry;
  • GARLAND—Lauren Lee, B.S. in Biological Sciences;
  • LORENA—Robert LaFrance, B.S. in Health Sciences;
  • MIAMI—Rachelle Hakanson, B.S. in Mathematics and B.B.A. in Accounting;
  • ODESSA—Timothy Clark, B.A. in Interdisciplinary Studies;
  • PAMPA—Meagan Crawford, B.S. Health Information Management and B.S. in Health Sciences;
  • PERRYTON—Allison Vyoral, M.Ed. in School Counseling;
  • POTTSBORO—Jake Scott, Doctor of Pharmacy;
  • SPUR—Megan Willis, B.S. in Biological Sciences;
  • WINDHORST—Lance Schroeder, Doctor of Pharmacy;
  • WYLIE—Madison Rogers, B.A. in Communication Arts.

INTERNATIONAL

  • AUSTRALIA—Adam Gendall, B.B.A. in Management;
  • CANADA—Tyrel Larsen, M.B.A. in Business Administration;
  • NEPAL—Shubhekchya Malla, Bachelor of Social Work.

| 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 |