Southwestern Oklahoma State University
The Bark

SWOSU Students Scheduled to Complete Degrees Following Spring Semester

Approximately 602 students from Southwestern Oklahoma State University at Weatherford will complete requirements for associate’s, bachelor’s, master’s or doctoral degrees after the 2016 spring semester.

Convocation will be held Friday and Saturday, May 5-6, on the Weatherford campus.

Students who will receive their degrees include:

ALABAMA

  • MOBILE—Taron Abner, B.B.A. in Marketing; Allison Mills, B.S. in Nursing.

ARIZONA

  • GILBERT—Christina Darras, M.Ed. in Sports Management;
  • SURPRISE—Sarah Vega, B.S. in Nursing.

ARKANSAS

  • FORT SMITH—Delmi Menendez, B.A. in Communication Arts; Christopher Pham, B.A. in Chemistry;
  • POLLARD—Tyler Hill, B.B.A. in Finance.

CALIFORNIA

  • GARDEN GROVE—Linh Hoang, B.S. in Nursing;
  • HAYWARD—Markos Mosi, B.B.A. in Management;
  • SAN DIEGO—Kenneth Martey, B.B.A. in Marketing;
  • SANTA CLARA—Amelia Vivo, B.S. in Exercise Science.

COLORADO

  • EVANS—Ariana Olson, B.S. in Biomedical Sciences;
  • SEVERANCE—Levi Nicholson, M.B.A. in Business Administration.

GEORGIA

  • MARIETTA—Alexander Davis, Master of Music Performance.

IOWA

  • LAWTON—Taylor King, B.S. in Biological Sciences;
  • RHODES—Keann Kelber, B.B.A. in Entrepreneurship.

KANSAS

  • BLUFF CITY—Devon Peetoom, M.B.A. in Business Administration; Jaci Peetoom, B.S. in Biological Sciences;
  • BONNER SPRINGS—Julian Cole, B.A. in Criminal Justice;
  • EL DORADO—Taylor Horyna, Doctor of Pharmacy;
  • LOUISBURG—Jacoby Hotsenpiller, M.B.A. in Business Administration;
  • NEW STRAWN—Morgan Swisher, B.S. in Psychology.

MARYLAND

  • BOWIE—Jane-Francis Ndenka, B.S. in Nursing.

MISSOURI

  • CASSVILLE—Kyle Burbridge, B.S. in Park and Wildlife Law;
  • TROY—Jonathan Erickson, B.S. in Parks And Recreation.

NEW YORK

  • GRAND ISLAND—Gregory Feathers, M.Ed. in Parks & Recreation Management;
  • VESTAL—Chioma Nwugwo Kem, B.S. in Nursing.

OKLAHOMA

  • ALTUS—Josh Bentley, B.S. in Computer Science; Frannie Brake, B.S. in Nursing; Linda Hastings, M.Ed. in School Counseling; Mindy Hawthorne, M.Ed. in School Psychometrist; Jessica Heiser, Doctor of Pharmacy and M.B.A. in Business Administration; Kadi Henry, B.S. in Early Childhood Education; Jordan Jackson, B.B.A. in Management; Hannah Kelley, B.S. in Health Information Management; Molly Keochanthanivong, B.S. in Nursing; Cynthia Krehbiel, B.S. in Elementary Education; Michael Perez, B.A. in Spanish; Isabel Terrazas, B.S. in Nursing; Shelby Thornton, Associate in Applied Science in Physical Therapist Assistant;
  • AMBER—Ashtin Green, B.B.A. in Accounting;
  • ANADARKO—Jacob Bellamy, B.S. in Biological Sciences; Dustin Davilla, B.S. in Chemistry; Nathan Godfrey, Bachelor of Music Education-Instrumental; Jordan Stone, B.S. in Park and Wildlife Law;
  • APACHE—Hailey Hrbacek, BS Health Information Management;
  • ARAPAHO—Michaela Davis, B.S. in Health And Physical Education;
  • ARDMORE—Brett Baker, Doctor of Pharmacy; Taylor Lette, Associate in Applied Science in Physical Therapist Assistant;
  • ARNETT—Cristian Word, A.S. in Wildland Firefighting and B.A. in Spanish;
  • ATOKA—Sunni Daniel, Doctor of Pharmacy;
  • BARTLESVILLE—Jordan Brashear, B.S. in Parks And Recreation;
  • BESSIE—Samuel Wollmann, B.B.A. in Accounting;
  • BILLINGS—Cade Oller, M.Ed. in Sports Management;
  • BINGER—Carrie Compton, Education Specialist in School Psychology; Jessica Huffman, B.S. in Biological Sciences; Mason Marshall, B.S. in Parks And Recreation; Delaney Sharry, B.S. in Nursing;
  • BLAIR—Caitlyn Parsons, B. A. in Interdisciplinary Studies;
  • BLANCHARD—Leeann Cook, B.S. in Psychology; Laura Ferguson, B.S. in Elementary Education; LeaAna Gallemore, B.S. in Nursing; Lindsey Herrin, B.S. in Nursing; Sarah Jacobs, B.S. in Nursing; Tyler Lenhart, B.S. in Engineering Technology; Reece Pfenninger, B.S. in Engineering Technology; Kacy Presnell, B.S. in Nursing;
  • BROKEN ARROW—Katherine Cook, B.S. in Nursing; Laquisha Jackson, M.Ed. in Educational Administration; Bryan Kirby, B.S. in Health Information Management; Regina Newby, B.S. in Nursing; Rebecca Plunk, B.S. in Nursing; Eric Stukey, Doctor of Pharmacy;
  • BURNS FLAT—Stormy Foley, B.S. in Nursing; Felicia Hitt, B.S. in Elementary Education; Dean Phares, B.S. in Computer Science;
  • CACHE—Pamela Mammedaty, B.S. in Health Information Management; Christopher Reyes, B.S. in Nursing;
  • CALUMET—Bailey Hood, B.A. in Communication Arts;
  • CANTON—Taylor Bromlow, B.S. in Nursing; Caleb Howell, B.S. in Health And Physical Education; Chad Miller, B.S. in Health And Physical Education;
  • CANUTE—Bailey Thrash, B.S. in Exercise Science;
  • CARNEGIE—Tara Jones, B.S. in Nursing; Stormi Kelley, Associate in Applied Science in Physical Therapist Assistant; Cameron Nix, B.S. in Biological Sciences;
  • CASHION—Jennifer Knopp, B.S. in Nursing;
  • CHEROKEE—Stacey Bailey, B.A. in Communication Arts;
  • CHICKASHA—Ashley Martin, B.S. in Early Childhood Education; Dorman Parsons, M.Ed. in Educational Administration; Melissa Sinko, Associate in Applied Science in Physical Therapist Asistant;
  • CHOCTAW—Lauren Fallis, B.S. in Health Information Management; Payton Warren, B.S. in Health Sciences; Abigail Wilson, M.Ed. in School Counseling;
  • CLAREMORE—Jordan Doris, B.S. in Health Information Mangagement; Carrie England, B.S. in Nursing; Brady Haggard, M.Ed. in Educational Administration;
  • CLEVELAND—Brandon Wrobbel, B.S. in Engineering Technology;
  • CLINTON—Amanda Adney, B.S. in Engineering Technology; Getsemani Barrios Salazar, B.S. in Elementary Education; Tanner Bonham, B.B.A. in Marketing; Weston Colvin, B.S. in Parks And Recreation; Norma Cossio, B.A. in Political Science; Courtney Ernst, B.S. in Nursing; Choya Gamboa, Associate in Science inTribal Administration; Keri Hoffman, M.Ed. in School Counseling; Amanda Holman, Bachelor of Applied Science in Health Science; Khaila Jones, B.A. in Criminal Justice; Albert Lagman, B.B.A. in Management; Rochelle Leonard, Doctor of Pharmacy; Jenna Milkeraitis, B.S. in Health Care Administration; Ailee Pantoja, B.S. in Psychology; Dalynna Parker, M.Ed. in Social Sciences; Saul Pina, B.S. in Park and Wildlife Law; Jylian Pinnell, M.Ed. in Educational Administration; Tara Pugh, M.Ed. in Educational Administration; Celia Ramirez, B.S. in Health Sciences; Veronica Rhodes, M.B.A. in Business Administration; Laci Sawatzky, M.B.A. in Business Administration; Corvin Smith, B.B.A. in Management; Gary Smith, B.A. in Interdisciplinary Studies; Javier Torres, B.S. in Engineering Technology; Jennifer Torres, B.S. in Nursing; Amy Vega, B.S. in Biomedical Sciences;
  • COLBERT—Darian Bradford, B.S in Nursing;
  • COLLINSVILLE—Koren Orr, M.Ed. in School Counseling; Landon Whaley, B.S. in Park and Wildlife Law;
  • COLONY—Haley Haskell, B.S. in Health Information Management;
  • CORDELL—Jennifer Barnette, B.S. in Organizational Leadership; Morgan Chase, B.S. in Psychology and B.B.A. in Finance; Stephanie Griffith, B.A. in Interdisciplinary Studies; Trevor Harms, B.B.A. in Accounting; Megan Huntzinger, B.B.A. in Accounting; Michael Mayfield, B.S. in Elementary Education;
  • CYRIL—Brooke Landes, B.A. in Criminal Justice;
  • DAVENPORT—Victoria Stambaugh, B.A. in History Education;
  • DEPEW—Raeshele Badgwell, B.S. in Nursing;
  • DUKE—Elena Bustos, B.S. in Health Sciences;
  • DUNCAN—Britton Murphree, Associate in Applied Science in Physical Therapist Assistant; Lauren Prewett, B.S. in Nursing;
  • DUSTIN—Ana Berry, M.Ed. in Educational Administration; Danielle Selvidge, B.S. in Nursing;
  • EDMOND—Sharon Benigar, B.S in Nursing; Tyler Billen, B.S. in Elementary Education; Milly Cox, B.S. in Nursing; Tyler Crouch, B.S. in Park and Wildlife Law; Jesse Hadley, Doctor of Pharmacy; Luma Hilal, Doctor of Pharmacy and M.B.A. in Business Administration; Jarech Page, A.S. in Wildland Firefighting; Sheila Samandi, B.S. in Nursing; Jordan Satterlee, Bachelor of Music Education-Instrumental; Angela Smith, M.Ed. in Educational Administration; Rachel Watkins, B.S in Nursing;
  • EL RENO—Krista Brandley, M.Ed. in Educational Administration; Austin Ferguson, B.S. in Exercise Science; Shalyn Fisher, B.A. in Criminal Justice; Celcie Guthrie, B.S. in Elementary Education; Carrie Riblet, B.S. in Psychology; Caitlin Timmons, B.S. in Early Childhood Education; Justyn Williams, Doctor of Pharmacy;
  • ELGIN—Carl Rankin, B.S. in Parks And Recreation; Lacey Saucier, B.S. in Health Care Administration;
  • ELK CITY—Jazmin Alvarado, M.Ed. in Classroom Teaching; Shelby Bolen, Doctor of Pharmacy; William Davis, B.S. in Chemistry; Evan Edler, B.A. in Political Science; Macey Fuchs, B.S. in Health Sciences; Colleen Garrett, B.A. in History; Caitlin Gilliland, B.S. in Elementary Education; Figianna Horn, B.B.A. in Management; Kaleb Keith, A.S. in Wildland Firefighting and B.S. in Parks And Recreation; Tiffany Kilhoffer, B.S in Nursing; Sicily McAbee, B.B.A. in Marketing; Raechel Pineda, B.S. in Psychology; Kelli Powell, M.Ed. in School Counseling; Haley Price, M.Ed. in Educational Administration; Latosha Redd, B.S. in Nursing; Amanda Volner, B.S. in Organizational Leadership; Kevin Williams, B.A. in Criminal Justice; Payton Wright, B.A. in Chemistry;
  • ENID—Kenda Case, B.S. in Nursing; Cedric Henke Rose; Doctor of Pharmacy; Jesse Hernandez, B.S. in Park and Wildlife Law; and B.S. in Organizational Leadership; Kimberly Langton, B.S. in Nursing; Tanner Miller, Doctor of Pharmacy; LaurieBeth Nye, B.S. in Athletic Training; Emily Tydings, B.S. in Special Education;
  • EUFAULA—James Burns, B.S. in Parks And Recreation;
  • FAIRVIEW—Ryland Ewald, B.B.A. in Management; Holly Helm, B.S. in Elementary Education; Charlie Hess, A.S. in Wildland Firefighting and B.S. in Park and Wildlife Law; Mary Miller, B.S. in Mathematics Education; Lindsay Pembrook, B.S. in Mathematics Education; Johnnie Robison, M.Ed. in Educational Administration;
  • FORGAN—Kenan Denten, Doctor of Pharmacy;
  • FORT COBB—Sarah Cloyd, Associate in Applied Science in Physical Therapist Assistant; Cassi Crowell, M.Ed. in Educational Administration; Colby May, B.S. in Biological Sciences;
  • FORT SILL—Jean Anders, Associate in Applied Science Physical Therapist Assitant;
  • FOSS—Jaide Burns, B.B.A. in Marketing;
  • FREDERICK—Stephen Nelms, Associate in Applied Science in Physical Therapist Assistant;
  • GEARY—Augustus Jumper, B.S. in Health Sciences;
  • GRANDFIELD—Austin Palmer, B.S. in Industrial Technology;
  • GROVE—Madison Murphy, Doctor of Pharmacy;
  • GUTHRIE—Lucas Barry, B.S. in Exercise Science; Tracy Brown, B.S. in Nursing;
  • HAMMON—Mark Roles, B.B.A. in Accounting; Cody Teel, B.S. in Industrial Technology; Clay Walker, B.S. in Industrial Technology;
  • HARRAH—Emily Morgan, B.S. in Biological Sciences;
  • HENNESSEY—Mallory Edsel, B.B.A. in Accounting;
  • HENRYETTA—Roger Williams, M.Ed. in Educational Administration;
  • HINTON—Cady Craddick, B.S. in Health Sciences; Hayden Harrington, M.B.A. in Business Administration; Tara Hintchel, B.A. in English; Kylan Mogg, B.A. in Interdisciplinary Studies; Laken Thornton, B.S. in Elementary Education;
  • HITCHCOCK—Kristi Burghardt, B.S. in Psychology;
  • HOBART—Brianna Hollister, B.S. in Elementary Education; Christian Hollister, B.S. in Health Sciences; Alexa Monczunski, B.S. in Early Childhood Education; Natika Myers, M.Ed. in Educational Administration; Vanessa Rudkins, B.B.A. in Management; Nicholas Tate, B.A. in Criminal Justice;
  • HYDRO—Raegan Nowka, B.A. in English Education; Alexis Schroeder, B.S. in Biological Sciences; Taylor Shelton, B.S. in Health Sciences;
  • IDABEL—Javer Lewis, M.Ed. in Sports Management;
  • JONES—Jeremey Barnhill, M.Ed. in Parks & Recreation Management; Karch Bullard, B.S. in Park and Wildlife Law;
  • KEOTA—Armenda Kates, B.S. in Nursing;
  • KINGFISHER—Ashley Gibson, B.S. in Nursing; Amy Wilczek, B.S. in Early Childhood Education;
  • LAVERNE—Seth Overstreet, B.B.A. in Management; Gloria Rivera, B.A. in Criminal Justice;
  • LAWTON—Landon Brown, B.S. in Health Sciences; Rita Dakurah, B.S. in Health Information Management; Danielle Duguid, B.S. in Nursing; Samantha Gonzalez, B.S. in Psychology; Angelica Lopez, Associate in Applied Science in Physical Therapist Assistant; Robert Miller, Master of Music Performance; Jeremy Perry, B.B.A. in Management; Enjema Tanifum, Doctor of Pharmacy; Savannah Vaden, B.S. in Elementary Education; Helga Wartena, Associate in Applied Science in Physical Therapist Assistant; Kevin Wattenbarger, M.Ed. in Educational Administration; Kristen Williams, Bachelor of MusicVoice;
  • LEEDEY—Taya Haney, B.S. in Psychology;
  • LEXINGTON—Jimi Bryen, B.S. in Nursing; Thad Mowdy, Doctor of Pharmacy;
  • LINDSAY—Alexandria Garza, B.S. in Nursing; Kyle Hay, B.B.A. in Entrepreneurship;
  • LOCO—Ashley Watson, B.S. in Biological Sciences;
  • LOOKEBA—Michael Meeks II, B.B.A. in Management;
  • LUTHER—Seth Stivers, B.S. in Park and Wildlife Law;
  • MANGUM—Michael Anderson, B.A. in Criminal Justice; Roderick Zachary, M.Ed. in Educational Administration;
  • MARIETTA—Isis Hilton, Associate in Applied Science in Physical Therapist Assistant;
  • MARLOW—Kristin Glover, B.S. in Nursing; Christopher Womack, B.S. in Park and Wildlife Law;
  • MAYSVILLE—Julie Green, B.S. in Health Care Administration;
  • MCLOUD—Katelynn Black, B.S. in Nursing;
  • MIDWEST CITY—Camon Buller, B.S. in Computer Science; Landen Carson, B.S. in Engineering Technology; Grant Oliver, M.Ed. in Classroom Teaching; Ramone Robertson, B.S. in Computer Science; Stefanie Thayer, Doctor of Pharmacy;
  • MINCO—Jordan Fletcher, B.S. in Health Care Administration & Entrepreneurship; Tyler Mitchum, B.S. in Biological Sciences; Julie Rice, B.B.A. in Accounting; Samantha Smith, M.Ed. in Educational Administration; Steven Whalen, B.S. in Natural Sciences Education;
  • MOORE—Sydney Hammond, B.S. in Industrial Technology; Christopher Hanna, B.S. in Nursing; Kayla Redmon, B.S. in Nursing; Megan Sills, B.S. in Nursing;
  • MOORELAND—Caleb Broce, Bachelor of Music-Orchestra and Bachelor of Music Education-Instrumental; Jacy Gillenwaters, B.S. in Health Sciences; Austin Ludwyck, B.S. in Park and Wildlife Law;
  • MOUNTAIN VIEW—Meagan Lankford, B.S. in Psychology; Leah McDonald, B.S. in Health Sciences;
  • MUSTANG—Teresa Anthony, M.Ed.in Educational Administration; Greco Beach, B.S. in Engineering Technology; Justin Lynn, Doctor of Pharmacy; Shelby Mcintire, B.S. in Health Care Administration; Daniel Ramirez, B.S. in Chemistry (Professional); Morgan Ramsfield, M.Ed. in School Psychometrist;
  • NEWALLA—Lauren Parenica, M.Ed. in Natural Sciences;
  • NEWCASTLE—Kelsey Visor, B.S. in Health And Physical Education;
  • NEWKIRK—Joshua Gower, B.S. in Athletic Training; Joseph Leven, B.S. in Athletic Training; Abby Sheik, B.S. in Nursing;
  • NICOMA PARK—Adriel Fillippini, B.S. in Computer Science;
  • NORMAN—Spencer Braggs, M.Ed. in Educational Administration; Bradly Burke, B.S. in Microbiology; Annette Long, M.Ed. in Educational Administration; Robert Rhynes, B.A. in Interdisciplinary Studies; Guy-Benjamin Strickland, Doctor of Pharmacy; Lauren Zellmer, B.S. in Nursing;
  • OKARCHE—Wyatt Carter, B.A. in History Education; Robert Ford, B.S. in Psychology; Blaine Matthews, B.S. in Computer Science;
  • OKEENE—Jill Nault, B.B.A. in Marketing;
  • OKLAHOMA CITY—Nkegoa Ateh, Doctor of Pharmacy; Loritta Black, B.S. in Health Information Management; Jeffery Bright, B.S. in Parks And Recreation; Emily Buckmaster, B.S. in Organizational Leadership; Jacob Cervantes, B.A. in Interdisciplinary Studies; Tina Clinton, M.Ed. in Educational Administration; Angela Davis, B.S. in Health Care Administration; Amber Dubuc, M.Ed. in Educational Administration; Graciela Esquivel, B.S. in Nursing; Rachel Eudey, B.S. in Nursing; Tiffany Griffin, M.Ed. in School Psychometrist; Hannah Holt, M.Ed. in School Psychometrist; Carrie Hubert, B.S in Nursing; Adam Hull, M.Ed. in Educational Administration; Sara Hutchinson, B.S. in Environmental/Organismal Biology; Moses Kamuiru, B.S. in Nursing; Jae Kinniburgh, B.A. in English; Patra Kositchaiwat, M.B.A. in Business Administration; Allison Layden, Associate in Applied Science in Physical Therapist Assistant; Laurence Maynard, B.S. in Psychology; Duyen Nguyen, M.B.A. in Business Administration; Eric Peterson, M.Ed. in Educational Administration; Kelsey Pierce, B.S. in Health Care Administration; James Ray, B.S. in Nursing; Alexandra Robison, Bachelor of Music Therapy-Vocal/K; Morgan Roper, B.S. in Psychology; Emily Sadler, B.S. in Nursing; Elizabeth Sandmann, Doctor of Pharmacy; Deanna Selk, B.S. in Nursing; Kayla Shade, B.S. in Health Information Management; Amber Stephens, M.Ed. in Counseling; Rickka Stoner, B.S. in Nursing; Deborah Taiwo, B.S. in Nursing; Destiny Terry, M.S. in Community Counseling; Christine Tomlinson, B.S. in Organizational Leadership; Aimee Tran, Doctor of Pharmacy; David Truong, Doctor of Pharmacy; Ryan Varghese, Doctor of Pharmacy; Jessica Vo, B.A. in Chemistry; Tyler Watson, M.Ed. in Health Sciences & Microbiology; Cassandra Waymire, B.S. in Nursing; Regan Wickwire, B.S. in Nursing; Jasmine Wilson, B.S. in Parks And Recreation; Amy Yousey, M.Ed. in Special Education;
  • OLUSTEE—Karina Martinez, Associate in Applied Science in Physical Therapist Assistant;
  • OWASSO—Emily Baalman, B.S. in Nursing; John Mitchell, Doctor of Pharmacy; Jaclyn Myburgh, B.S. in Computer Science;
  • PARK HILL—Lista Watkins, B.S. in Nursing;
  • PERRY—Austin Hannum, B.S. in Parks And Recreation;
  • PIEDMONT—Kenley Beard, B.B.A. in Management; Collin Bricker, M.Ed. in Educational Administration; Jennifer Crow, B.S. in Psychology; Gabriela Martinez, Doctor of Pharmacy; Sara Michael, B.B.A. in Accounting; Ashley Wells, M.S.-Healthcare Informatics & Information Management; Haley Wilson, B.S. in Nursing;
  • POCASSET—Mason Ware, B.S. in Industrial Technology;
  • PONCA CITY—Lindsay Williams, M.Ed. in Educational Administration;
  • POTEAU—Grant Scowden, B.A. in History Education;
  • PRAGUE—Glenda Davison II, M.S.-Healthcare Informatics & Information Management;
  • PRYOR—Samantha Perry, B.S. in Elementary Education; Jamie Ross, M.Ed. in School Counseling;
  • PURCELL—Kenyatta Brown, B.S. in Engineering Physics; Leigh Gwin, B.S. in Nursing;
  • RINGLING—Mary Farris, B.B.A. in Accounting; Matthew Farris, B.S. in Park and Wildlife Law;
  • ROCKY—Bobbie Pate, M.Ed. in School Psychometrist;
  • ROOSEVELT—Kinna Tutten, B.S. in Elementary Education;
  • RUSH SPRINGS—Connor Newman, B.S. in Park and Wildlife Law; Elijah Tedder, B.S. in Health Sciences;
  • RYAN—Shaylee Kimbro, M.Ed. in School Counseling;
  • SALLISAW— Ravonda Bethel, M.Ed. in Educational Administration; Christian Meeks, M.Ed. in Health Sciences & Microbiology;
  • SAPULPA—Brookson Creason, B.S. in Industrial Technology; Sean East, B.S. in Athletic Training; Kaitlyn Munger, M.Ed. in Sports Management; Jennifer Nigh, Doctor of Pharmacy;
  • SAYRE—Devin Connell, B.S. in Nursing; Caitlyn Johnson, B.S. in Elementary Education; Katherine Lambert, B.B.A. in .Management; Nicholas Vidaurri, B.A. in Political Science;
  • SEILING—Colby Sander, A.S. in Wildland Firefighting and B.S. in Park and Wildlife Law; John Seifried, B.S. in Psychology;
  • SENTINEL—Bryan Holt, M.Ed. in Sports Management; Ashton Reimer, B.B.A. in Accounting; Kolten Rozell, Doctor of Pharmacy;
  • SHAWNEE—Amal Alrewaithi, B.S. in Health Care Administration Management; Austin Eaton, B.S. in Nursing;
  • SKIATOOK—Jake Bersche, B.S. in Park and Wildlife Law; Tonya Henderson, B.S. in Nursing;
  • SPERRY—Ashley Dossett, M.Ed. in School Psychometrist;
  • STERLING—William Morse, B.A. in Interdisciplinary Studies;
  • STILLWATER—Kaitlyn Cotton, B.S. in Health Sciences; Aaron Hesler, Doctor of Pharmacy; Kendra Kilpatrick, M.Ed. in Educational Administration; Jackie Mitts, M.Ed. in Educational Administration; Forrest Witt, B.S. in Biomedical Sciences;
  • STILWELL—Monica Dandridge, Education Specialist in School Psychology; Mathew Samargis, Education Specialist in School Psychology;
  • STROUD—Kenneth Beck, B.A. in English;
  • TAHLEQUAH—Amanda Bell, B.S. in Nursing;
  • TALOGA—Kara Hay, B.A. in History;
  • THOMAS—Payton Marsh, B.S. in Computer Science; Chaipen Nease, B.A. in Interdisciplinary Studies; Justin Tharp, B.A. in English;
  • TULSA—Chelsea Crisp, Doctor of Pharmacy; Toni Gant, B.S. in Health Information Management; Julia Hendrickson, Doctor of Pharmacy; Erica Iacoe, M.Ed. in Parks & Recreation Management; Lanette Julian, B.S. in Nursing; Meagan Saxton, B.S. in Nursing; Vonya Streetz, Doctor of Pharmacy; Emma Wedel, B.S. in Nursing;
  • TUTTLE—Rachel Cook, B.S. in Early Childhood Education; Seth Odam, B.S. in Health Sciences; Bronson Sapp, M.B.A. in Business Administration; Katherine Sims, B.A. in History Education;
  • UNION CITY—Kyra Murphy, B.B.A in Management;
  • VERDEN—Karen Stephens, B.S. in Health Sciences;
  • WAGONER—Erica Goodson, M.Ed. in Educational Administration;
  • WARNER—Amanda Garner, M.Ed. in School Counseling; Alyssa Hafenbrack, B.S. in Nursing; Jaide Wallace, M.Ed. in School Counseling;
  • WASHINGTON—Maddison Aday, B.S. in Elementary Education; Tracy Andrews, M.Ed. in Reading Specialist; Ryan Siebert, Bachelor of Music Education-Instrumental;
  • WATONGA—Jaylen Flynn, B.S. in Park and Wildlife Law; Kristie Harris, B.S. in Early Childhood Education; Mackenzie Lindley, M.Ed. in Parks & Recreation Management; Daley McGuire, B.S. in Nursing;
  • WEATHERFORD—Britany Abner, B.A. in Communication Arts; William Alexander, B.S. in Industrial Technology; Allison Alvarado, Associate in Applied Science in Occupational Therapy and B.S. in Health Sciences; Cassidy Baker, B.S. in Engineering Technology; Kevin Baker; B.B.A. in Management; Ashley Balay, B.A. in Criminal Justice; CJ Barnhill, B.S. in Nursing; Joshua Beauregard, Doctor of Pharmacy and M.B.A. in Business Administration; Bridget Blood, B.B.A. in Accounting and B.B.A. in Finance; Christi Bouma, M.Ed. in School Counseling; Tanner Boyd, Bachelor of Arts in History; Heidi Brown, B.S. in Nursing; Kendra Brown, M.Ed. in Parks & Recreation Management; Winston Brown, B.S. in Engineering Technology; Trent Brownen, Doctor of Pharmacy; JoeDon Bruno, B.S. in Park and Wildlife Law; Eric Burchett, B.S. in Park and Wildlife Law; Gwendolyn Burgess, B.S. in Chemistry; Luke Carpenter, B.S. in Engineering Technology; Josie Carrell, B.S. in Health Sciences; Nicolas Cornu DeOlmos, B.S. in Industrial Technology; Joel Curtis, B.S. in Nursing; Rhetta Cypert, B.B.A. in Management; Kasey Delk, B.A. in Communication Arts; Allison Dube, M.S. in Healthcare Infomatics and Information Management; Lydia Durrence, B.S. in Elementary Education; John Ebisch, B.S. in Engineering Technology; Logan Ellzey, B.S. in Nursing; Brian Evans, B.S. in Computer Science; Austin Ewing, A.S. in Wildland Firefighting; Kevin Fischer, B.S. in Organizational Leadership; Tyler Foale, B.S. in Health and Physical Education; Jarrod Ford, B.A. in English; Catherine Fulton, M.Ed. in Sports Management; Maci Glasscock, B.S. in Psychology; Krystal Hamilton, B.S. in Early Childhood Education; Ryan Henson, B.S. in Computer Science; Matt Hoffman, B.S. in Park and Wildlife Law; Silas Huereca, B.S. in Park and Wildlife Law; Jodi Jones, B.S. in Health Care Administration; Barrett Karlin, B.S. in Park and Wildlife Law; Shaylee Kilhoffer, B.S. in Nursing; Ingrid Law, B.S. in Engineering Technology; Jacqueline Lawler, B.A. in Criminal Justice; Derek Lawrence, B.S. in Engineering Technology; Kelly Lockhart, B.S. in Computer Science; Cale Longhofer, B. S. in Parks and Recreation; Orlando Martinez, B.S. in Park and Wildlife Law; Paige Mawson, B.S. in Elementary Education;Victoria McCann, B.S. in Psychology; Chelsea McCuistion, B.S. in Early Childhood Education; Kortney Merrell, B.S. in Psychology; Allison Mogg, B.B.A. in Management; Shawnda Morris, B.S. in Health Care Administration; Ethan Nikkel, B.S. in Exercise Science; Caitlin Ogletree, M.Ed. in Sports Management; Cameron Page, B.B.A. in Finance; Christina Perkins, B.B.A. in Marketing; Michael Ralston, B. S. in Park and Wildlife Law; Kyla Rowe, B.S. in Health Sciences; Kylee Sawatzky, B.S. in Nursing; Kelby Schick, B.S. in Exercise Science; Dylan Seitter, B.S. in Engineering Technology; Jeffery Smith, B.S. in Engineering Physics; Taylor Smith, B.S. in Nursing; Glen Springer, B.S. in Engineering Physics; Corrine Stanley, B.S. in Nursing; Macy Stark, B.A. in Interdisciplinary Studies; Griffin Steele, M.B.A. in Business Administration; Jennifer Steiner, B.A. in Communication Arts; Shakira Thigpen, B.S. in Elementary Education; Alexander Thurman, A.S. in Wildland Firefighting and B.S. in Park and Wildlife Law; Mai Tran, B.S. in Nursing; Jason Wallace, M.Ed. in Educational Administration; Brittney Webster, B.S. in Early Childhood Education; John Woods, B.S. in Engineering Physics and B.A. in Chemistry; Katie Yarbrough B.S. in Psychology;
  • WILBURTON—Tiffany Harmon, Associate in Applied Science Physical Therapist Assistant;
  • WOODWARD—Braton Cloyd, B.S. in Computer Science; Brennon Cupp, B.S. in Engineering Physics; Dakota Davis, B.S. in Engineering Physics; Jayden Fox, B.S. in Exercise Science; Brendon Hines, B.S. in Biomedical Sciences; Stephanie Mitchell, Bachelor of Applied Science in Health Science; Leesa Stinson, M.B.A. in Business Administration; Brooke Wheelock, M.Ed. Parks & Recreation Management; Michael Woods, Doctor of Pharmacy;
  • YUKON—Jessica Ashworth, B.S. in Nursing; Kyle Bartel, M.B.A. in Business Administration; Dakota Boren, B.S. in Parks and Recreation; Kyler Brackett, B.A. in History Education; Baylee Chisum, B.S. in Nursing; Tammy Collier, B.S. in Elementary Education; Jake Doyle, B.S. in Exercise Science; Logan Gillock, B.B.A. in Marketing; Bethany Johnson, Doctor of Pharmacy; Lea Johnson, M.Ed. in Educational Administration; Melissa Lavallee, B.S. in Nursing; Heidi Lobdell, M.S. in Community Counseling; Josh Logan, B.S. in Health and Physical Education; Makenzie Mecham, Education Specialist in School Psychology; Khanh Nguyen, B.S. in Nursing; Cathryn Olsen, B.S. in Elementary Education; Micah Owens, B.S. in Psychology; Chance Perry, B.S. in Nursing; Heather Russell, B.S. in Early Childhood Education; Alaric Serjeant, M.B.A. in Business Administration; Dakota Shepherd, Associate in Applied Science in Physical Therapist Assistant; Ashlee Shrum, B.B.A. in Entrepreneurship; Meaghan Smith, M.S. in Management; Jarred Stockton, Associate in Applied Science in Physical Therapist Assistant; Jessica Suske, B.S. in Nursing; Shay Swartwood, Doctor of Pharmacy; Santhosh Thomas, Doctor of Pharmacy; Farhayah Zahid, B.S. in Health Care Administration; Colton Cowan, B.B.A in Accounting.

OREGON

  • BEAVERTON—Whitney Jones, B.S. in Nursing;
  • PORTLAND—Nicole Laitran, B. A. in Art Education.

SOUTH DAKOTA

  • VERMILLION—Gage Thomas, B.B.A in Accounting.

TEXAS

  • ALLEN—Ashlee Trotter, B.S. in Early Childhood Education;
  • AMARILLO—Dalton Clear, B.S. in Health and Physical Education; Kathryn Gibson, B.B.A. in Finance; Margaret Musser, B.S. in Engineering Technology;
  • ARLINGTON—Caleb Achiri, B.S. in Chemistry; Michael Adefolarin, B.S. in Health Sciences; Spencer Hittle, M.Ed. in Sports Management; Chase Snyder, B.S. in Park and Wildlife Law;
  • CARROLTON—Gregory Thrasher Jr., M.Ed. in Sports Management;
  • DALLAS—Teverick Boyd, B.S. in Exercise Science; Daniel Kozora, B.S. in Nursing;
  • DESOTO—Ma Ndip Enoh, B.S. in Psychology;
  • EL MATON—Nathan Seigrist, B.S. in Chemistry;
  • FOLLETT—Maddi Stuart, B.S. in Biological Sciences;
  • FRIONA—Jose Flores, B.A. in Criminal Justice;
  • GRANBURY—Paige Holt, B.S. in Psychology;
  • HOUSTON—Donald Cain, B.S. in Nursing;
  • MCKINNEY—Victoria Dobbie, M.B.A. in Business Administration;
  • PERRYTON—Megan Good, Doctor of Pharmacy;
  • ROCKWALL—Mary Anderson, B.S. in Early Childhood Education; Jessie Goodwin, B.S. in Health Care Administration; Gentry Rogers, M.B.A. in Business Administration;
  • TAYLOR—Dustin Johnson, A.S. in Wildland Firefighting;
  • WYLIE—Amber Stark, B.S. in Health Information Management; Carly Zak, B.B.A in Management.

WISCONSIN

  • SPARTA—Ricki Konze, B.B.A. in Finance.

WEST VIRGINIA

  • MARTINSBURG—Mary Hull, Bachelor in Music Therapy-Instrumental.

INTERNATIONAL

  • CANADA—Kira Bertrand, M.Ed. in Sports Management;
  • INDIA—Deepak Chakravarthi Karthikeyan, M.B.A. in Business Administration; Pramod Kempsagara Nagarajaia, M.B.A. in Business Administration; Smitha Krishna, M.B.A. in Business Administration; Varun Reddy Nagireddy, B.S. in Computer Science; Hemanth Chandrashekhara, M.B.A. in Business Administration; Divya Singh, M.B.A. in Business Administration;
  • KENYA—Hafith Uresi, Bachelor of Fine Arts in Graphic Design;
  • MEXICO—Ana Gomez Moreno, Bachelor of Fine Arts in Graphic Design;
  • SAUDI ARABIA—Ayyadah Albaiji, B.S. in Computer Science; Majed Aldawish, B.B.A. in Marketing; Majid Aldouish, B.B.A. in Marketing; Abdulaziz Almotairi, B.B.A. in. Management; Ibrahim Almutairi, B.S. in Engineering Technology; Mohammed Aldusaymani, B.S. in Computer Science; Husein Alshammari, B.S. in Engineering Technology; Sufuq Alshammari, B.B.A. in Finance; Albaraa Alzaben, B.B.A. in Marketing.